قوانین جهان هستی
سرفصل مطالب
سرفصل مطالب

قوانین جهان هستی چیست؟ مجموعه‌ایی از قوانین هستند که خداوند به منظور راهبری و هدایت جهان هستی وضع کرده‌است. که این قوانین مداوم و فارغ از مکان و زمان در حال فعالیت هستند.

شیوه‌ی عملکرد قوانین جهان هستی

با درک قوانین کیهانی یا قوانین حاکم بر جهان هستی می‌توانیم بکوشیم تا زندگی خود را مطابق با این قوانین پیش ببریم. در این صورت می‌توانیم با تلاش هوشمندانه طبق قوانین جهان هستی نتیجه‌ایی مطلوب در همه‌ی ابعاد زندگی بگیریم. استفاده و به کارگیری قوانین جهان هستی در عین سادگی به عملگرایی و دقت بالایی احتیاج دارد. با پیروی و به کارگیری درست تمام قوانین جهان هستی می‌توانیم رویاهای خود را به واقعیت تبدیل کنیم.

قوانین جهان هستی

قوانین جهان هستی ثابت و بدون تعغیر هستند؛ برای رسیدن ما به تمام اهداف و رویاهایمان. قوانین جهان هستی در مورد ثروت، روابط، سلامتی و… یکسان و مشترک هستند. درک قوانین از جایی شروع می‌شود که باور داشته باشیم توانایی کامل خلق زندگی خود را داریم. ما یک قانون نداریم؛ مجموعه‌ایی از قوانین جهان هستی است که جاری است و به کار گیری یک قانون برای ما نتیجه خلق نمی‌کند، استفاده همزمان و به کارگیری تمام قوانین منجر به خلق نتیجه در زندگی ما می‌شود.

بدترین عادت انسان‌های قربانی این است که خدا را مسئول بدبختی و مشکلات خود می‌دانند. اگر اعتقادات دارید که آینده‌ی ما از قبل رقم خورده است یا دست شخص دیگری است به هیچ وجه از قوانین جهان هستی نتیجه نخواهید گرفت. چون شما باور دارید که خالق زندگی خود نیستید و همه چیز از کنترل و خواست شما خارج است. این شما هستید که با به کارگیری قوانین جهان هستی چه مثبت چه منفی آینده زندگی خود را خلق می‌کنید. پس مسئولیت زندگی خود و آینده‌ی خود و اتفاقاتی که در زندگی شما رقم می‌خورد و عواقبی که دارد را به عهده بگیرید.

مدرسه‌ی جهان هستی

قوانین جهان هستی

جهان هستی دقیقا مانند مدرسه است که ما برای یادگیری به آن وارد شده‌ایم. مدرسه جهان هستی چند تفاوت با مدرسه‌های دنیا دارد که در اینجا به آن می‌پردازیم.

 • ما درس‌ها و رشته و گرایش خود را در مدرسه دنیوی خودمان انتخاب می‌کنیم. اما در مدرسه جهان هستی درس‌ها طبق نیاز ما به زندگیمان وارد می‌شوند.
 • در مدرسه‌ی دنیوی وقتی در درسی مردود می‌شویم برای پاس کردن آن درس محدودیت داریم. در جهان هستی وقتی در درسی مردود می‌شویم آنقدر در زندگی ما تکرا میشود تا درس اصلی را بگیریم.
 • با پیشرفت و ارتقا در مدرسه‌های دنیوی مدرک بالاتری می‌گیریم. اما با پیشرفت و ارتقا و درس گرفتن در مدرسه جهان هستی به تجربیات ما افزوده می‌شود.

دنیا یکسری قوانین دارد که بر اساس آن‌ها جهان اداره می‌شود. اگر این قوانین را درک کنیم در بسیاری مواقع می‌توانیم بهتر عمل کنیم. ما برای یادگیری به دنیا آمده‌ایم و جهان معلم ماست و وقتی در درسی مردود می‌شویم باید دوباره ثبت نام کنیم. این زندگی مجموعه‌ایی از درس‌هاست که به آن‌ها نیاز داریم. اما درس‌های ما متفاوت است.

چرا درس‌های ما انسان‌ها در مدرسه جهان هستی متفاوت است؟ چون نیاز‌ها و اهداف ما متفاوت است. زندگی ما مجموعه‌ایی از درس‌هاست که به آن‌ها نیاز داریم و آن درس‌ها با نظم و ترتیب طبق قوانین جهان هستی به زندگی ما وارد می‌شوند. حتی تمام اتفاقات به ظاهر بدی که در زندگی ما در حال وقوع است یک روزی قرار است از آن‌ها استفاده کنیم و هیچ کدام شانسی و اتفاقی و بیهوده نیست.

هیچ چیز در دنیا تصادفی نیست

طبق قوانین جهان هستی همه چیز در دنیا بر اساس حساب و کتاب است. اگر اتفاق بدی در زندگی شما مدام در حال تکرار است؛ باید فکر کنید و ببینید چه درسی برایتان دارد؟ به محض اینکه شما از اتفاق ناخوشایند درس بگیرید دیگر آن اتفاق در زندگی شما رخ نمی‌دهد. درس‌های جهان هستی معمولا از خفیف شروع می‌شوند و ابتدا با یک اتفاق و تلنگر کوچک همراه است. اگر جهان هستی متوجه شد که شما درس نگرفته‌اید به مرور آن اتفاق و تلنگر بزرگتر می‌شود. پس درس‌های جهان هستی را سریع تر بیاموزیم تا سنگین نشده‌اند.

تعداد قوانین جهان هستی

قوانین جهان هستی به این شکل نیستند که به عنوان مثال ده مورد باشند و شما آن ده مورد را اجرا کنید. هیچ کس در دنیا نیست که صددرصد قوانین خدا را بداند و صددرصد اجرا کند. برخی از قوانین جهان هستی که خود خداوند در قرآن گفته است. برخی دیگر از قوانین هم که توسط رسل به ما رسیده است. اما بسیاری از قوانین هستند که هنوز کشف نکرده نشده‌اند؛ چون علم انسان بسیار محدود است و به مرور خیلی از قوانین جهان هستی را کشف می‌کند.

قوانین جهان هستی را از کجا میشود کشف کرد؟ با دقت به تعدد اتفاقات. به عنوان مثال برای همه‌ی ما پیش آمده است که در مدسه به این فکر کرده‌ایم که ای کاش غذای ظهرمان قرمه سبزی باشد، که اتفاقا ظهر هم همان غذا را داشته‌ایم. تعداد زیادی از ما این اتفاق را تجربه کرده‌ایم. وقتی به تعدد اتفاق نگاه می‌کنیم می‌بینیم واقعا این تعداد نمی‌تواند اتفاقی باشد و ما گفتیم که هیچ چیز در دنیا اتفاقی نیست. پس حتما قانونی در پس این تعدد اتفاق وجود دارد.

در این‌جا به مهم ترین قوانین جهان هستی اشاره می‌کنیم و در مقالات بعدی راجع به هر کدام مفصل صحبت می‌کنیم.

 • قانون جذب
 •  شکرگذاری
 •  رهایی
 •  خلاء
 •  بخشش
 •  باور
 •  کارما
 •  ارتعاش
 •  فراوانی
 •  حرکت
 •  نوشتن
 •  افکار
 •  احساسات
 •  و…

قانون حرکت یکی از قوانین جهان هستی

در مقاله عشق و چیستی خدا گفتیم که خدا عاشق ما و تمام مخلوقات است. حال می‌خواهم بگویم خدا علاوه بر اینکه عاشق ما و تمام مخلوقات است عاشق تعغیر و رشد است. در اینجا می‌خواهیم به بررسی بزرگترین و اولین قانون جهان هستی برای تعغیر و رشد کردن بپردازیم.

حرکت از مهم ترین قوانین جهان هستی

27 تمدن در دنیا بوده است که وجه اشتراک تمام تمدن‌ها هجرت بوده است. منظور ما از هجرت در این‌جا مسافرت و جابه جایی از یک نقطه‌ی مکانی به نقطه‌ی مکانی دیگر نیست. منظور ما حرکت است؛ دقیقا نقطه مقابل ساکن بودن، یکجا ماندن… اولین دشمن شما برای نرسیدن به اهداف و خواسته‌هایتان و نتیجه نگرفتن از قوانین جهان هستی حرکت نکردن است. حتی اگر چیزی نمی‌دانید باید حرکت کنید. اقدام به یاد گرفتن چیزی هم میشود حرکت کردن.

من نمی‌توانم با خدا رابطه‌ی خوبی باشم

گاهی اوقات از افرادی که به تازگی مسیر خودشناسی و رسیدن به خدا را در پیش گرفته‌اند. سوال می‌پرسند که من نمی‌توانم با خدا رابطه‌ی خوبی داشته باشم چکار کنم؟ اولین کار این است که حرکت کنید… شروع به انجام کاری در این راستا کنید؛ شروع کن براش بنویس از خواسته‌هات، اهدافت، رویاهات، حس و حالی که تجربه می‌کنی و هر چه که از او می‌خواهی را بنویس. دستتو بزار رو قلبت و صداش کن و باهاش حرف بزن حتی بگو من می‌خواهم رابطه‌ی خوبی باهات داشته باشم اما نمیدونم چطوری تو بهم بگو… بگو ای که مرا خوانده‌ایی راه نشانم بده…

منظور از حرکت این است که اقدامی انجام دهید. این اقدام حتی می‌تواند ارسال یک پیام باشد. اقدام اشتباه قطعا بهتر از عدم اقدام هست؛ اما چه بهتر که اقدام فکورانه و هوشمندانه باشد. بهترین اقدام اقدامی است که بعد از فکر کردن اتفاق می‌افتد.

حتی اگر نمی‌دانی که چه حرکتی چه اقدامی انجام دهی بلندشو و یک قدم بردار. باید بلندشی و از در بیرون روی این در حتی میتواند در قلبت باشد، در ذهنت باشد. تویی که میگی نمی‌تونم با خدا صحبت کنم از مغز حررافت بیا بیرون، تعطیل کن مغز حررافت رو، فکر منطقی رو کنار بزار… چون آنوقت است که ایده میاد سراغت، آدم درستش در مسیر زندگیت قرار می‌گیرد، آنوقت است که نشانه‌ها و وحی خدا به سمت تو می‌آید… و دستان خدا گره گشای مسیر تو می‌شوند.

سرفصل مطالب

نظرات شما

۴ دیدگاه تا کنون منتشر شده است. شما هم در این گفت و گو مشارکت کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
دیدگاه شما بعد از تایید مدیریت سایت منتشر خواهد شد.
عضو سایت هستید؟ برای ثبت دیدگاه خود وارد شوید.

  مریم روح پرور
  ۱۱ ماه و ۱۷ روز عضو سایت
  دانشجوی سایت

  خدایا چقدر راحت بود……..

  فقط باید باور می کردیم

  فقط باید افکارمون را تغییر می دادیم

  فقط باید ایمان مون را تقویت می کردیم

  خدایا شکرت خدایا شکرت خدایا شکرت

  محمد رضا ایوبی
  ۸ ماه و ۱۳ روز عضو سایت
  دانشجوی سایت

  خیلی عالی خداوند خیرتون بده استاد گلم واقعا از قلبم میگم که خدایا الهی شکرت پروردگارم تنها تو را می پرستم و تنها از تو یاری و هدایت میجویم

  علی قشلاقیان
  ۸ ماه و ۲۷ روز عضو سایت
  دانشجوی سایت

  بسم الله الرحمن الرحیم

  *باور *
  باور تنها یک کلمه نیست باورایمان مطلق به هر آنچه که در ذهن مدام میچرخد است ، باور های هر فرد سرنوشت آن شخص را میتواند دگرگون کند ، باور به قدرت الله ارزش والاتری از باور به افکار های خود شخص دارد من در فکرم هست که یک شخص با استعداد هستم اما باورمیکنم که این استعداد هدیه ای از طرف خداوند است مسلما نگرش من نیز الهی خواهد شد ، باور ها میتوانند پارادایم های زیادی در وجود شخص ایجاد کنند سبک زندگی جدیدی را تجسم و اجرا کنند، باور در بیزینس هم یعنی پذیرفتن هر آنچه که سهم توست و در زمان حال به رسیدنش در آینده به صورت داشته شخصی تجسم کرده ای ، اینان تعاریفی کوچک از باور است ،
  /چقدر به رحمت و مهربانی و عظمت و قدرت و وجود خدا باور داری؟ چقدر حضور الله را باور کرده ای ؟ چقدر باور داری پروردگار یکتا میتواند تورا از شرایط نابسامان الانت به اوج خواسته هات برسونه که شاید باورت برای ذهن ناخود آگاهتم دور از عقلانیت باشه اما اگه با قلبت باورش کنی و فقط به ذهنت رجوع نکنی برا رسیدنش شک نکن خدا هم صد برابر هزار برابر به اندازه باورهای دلیت میتونه شرایط ات رو عوض کنه اگه خیلی مایلی بدونی چجوری براش کاری نداره ، فقط از یه مداری که الان توش داری میچرخی که به دید خودت راضی کننده نیست اما پیامی تو این حکمتش هست و هی متوجهش نمیشی تنها با رسیدن به یک باور الهی تورو به مدار دیگه ای کنار همین مدار ات هدایت میکنه که کل خواسته هات تو اون مدار داره میچرخه، من به این جمله خیلی معتقدم اگه وجود خدا بشه باورت خدا فقط و فقط یه نقطه میزاره زیر (باورت )و میشه( یاورت )

  یه نقطه میتونه زندگیتو دگرگون کنه پس با قلبت باورش کن .

  آذین راستین
  ۱۱ ماه و ۷ روز عضو سایت
  دانشجوی سایت

  فوق العاده بود🌹✨