سرفصل مطالب
سرفصل مطالب

در مقاله پیام های خداوند در مورد 4 روش که خداوند پیام هایش را برای ما ارسال میکند را بررسی کردیم. یکی از روش‌های دریافت پیام‌های خداوند تجربه یا به عبارتی نشانه‌های خدا بود که در این مقاله این مورد را به طور کامل توضیح داده و بررسی میکنیم. چراکه نشانه ها برای ما انسانها پیچیده ترین و گمراه کننده ترین روش دریافت پیام های خداوند است. به این دلیل که روزانه تعداد زیادی نشانه در اطراف ما در حال وقوع است.

به عنوان مثال شما تصمیم به گرفتن رژیم خام گیاه خواری میکنید، بعد شخصی را میبینید که رژیم خام گیاه خواری دارد. شما میتوانید با خود بگوئید پس این نشانه‌های خداست یا نه یک اتفاق معمول است. در هر موضوعی که شما فکر کنید یک نشانه برای انجام دادن آن مورد هست یک نشانه برای انجام ندادن آن.

تابلو چند جهت که نشان‌دهنده مسیر است،مانند نشانه‌های خدا که مسیر را به ما نشان میدهد

نشانه‌های خدا به چه معناست

نشانه‌های خدا به معنای رویداد و اتفاقی است که در اطراف ما می‌افتد و برای ما پیامی به همراه دارد. معمولا هم پیامش این است که کاری را انجام دهیم یا کاری را انجام ندهیم مسئله‌ایی را به شخصی بگوئیم یا نگوئیم. مسئله اینجاست که انسان‌ها درگیر این مشوند که چه چیزی نشانه‌های خدا است؟ از کجا متوجه شویم مسئله ایی نشانه‌های خدا است یا نیست؟

آزمایش کائنات

آزمایش کائنات خیلی شبیه به نشانه‌های خدا است. به همین خاطر گاهی با هم اشتباه گرفته میشوند. زمانی که شما تصمیم به انجام کاری میگیرید تصمیم به تعغییری در زندگیتان میگیرید همه چیز اوایل کار کاملا خوب پیش میرود که به این فرآیند شانس تازه کارها گفته میشود. بعد از مدت زمانی جهان هستی شما را تست میکند که بفهمد واقعا تصمیم به انجام کار یا تعغییری دارید یا بیخودی تصمیمی گرفته‌اید.

بسیاری از انسان‌ها از آزمایش کائنات سربلند بیرون نمی‌آیند. هیچ ربطی به اراده و عادات شما هم ندارد؛ یک اتفاق می‌افتد که شما امتحان شوید تا بفهمد که چقدر ایمان، اطمینان باور دارید برای ادامه دارید یا خیر…

نشانه‌های خدا یا آزمایش کائنات

تابلو دو طرفه که نشان دهنده تشخیص آزمایش کائنات یا نشانه‌های خداست

از کجا متوجه شویم اتفاقی که افتاده است آزمایش کائنات است یا نشانه‌های خدا؟ اگر اتفاق آزمایش کائنات باشد باید با اراده بیشتر و پرقدرت ادامه دهید چون با پشت سر گذاشتن آن آزمایش دوباره گشایش اتفاق می‌افتد. اما اگر نشانه‌های خداوند باشد که شما کاری را انجام ندهید اگر فکر کنید آزمایش کائنات است و ادامه دهید بعد از مدتی کلا نتیجه عکسی میگیرید و حتی ممکن است طبعات سنگینی داشته باشد.

چند راه تشخیص نشانه های خدا از آزمایش کائنات:

 • آزمایش کائنات زمانی اتفاق می‌افتد که شما کار را شروع کرده‌اید و کمی از آن پیش رفته‌باشد و شما شانس تازه‌کارها را پشت سر‌گذاشته باشید. نشانه‌های خدا زمانی اتفاق می‌افتند که شما در حال فکر به موضوعی هستید به عبارتی قبل از تصمیم و شروع انجام کاری اتفاق می‌افتد.
 • آزمایش کائنات فقط یکبار رخ میدهد. نشانه‌های خداوند به مرور و متعدد اتفاق می‌افتند. چندین بار جهان هستی به شما آلارم میدهد که کاری را انجام دهید یا ندهید، تصمیمی را بگیرید یا نگیرید.
 • آزمایش کائنات اتفاق بزرگی است اما نشانه ها از کوچک به بزرگ اتفاق می‌افتند.
 • در دل نشانه‌ها یک پیام است که باید آن پیام را دریافت کنید. اما آزمایش کائنات یک چالش و گره در کار است که باید ان را حل کنید.
 • آزمایش کائنات یک گره و درگیری در کار است. نشانه‌های خداوند در زندگی شما خللی ایجاد نمیکند و به عبارتی مسیر را نشان میدهد.

ممکن است نشانه های خداوند به صورت اتفاق بزرگ هم بیوفتد. زمانی که؛

 1. جهان هستی اصرار دارد کاری را انجام دهید یا انجام ندهید. خدا و جهان هستی اصلا شما را مجبور به حرکت در مسیری یا انجام تصمیمی نمی‌کند اما در صورتی که آن مسیری که انتخاب کرده‌اید در تضاد با خواسته درونی شما باشد. مثلا شما هدفی دارید و به اندازه کافی برروی آن هدف تمرکز کرده‌اید اکنون مسیری که انتخاب کرده‌اید بر خلاف رسیدن شما به آن هدف درونی شماست. جهان هستی میخواهد که شما به هدف اصلی و درونیتان برسید.
 2. به نشانه‌های خدا که کوچکتر بوده‌اند و  قبلا فرستاده شده است توجه نکرده‌اید.

با انجام چه‌کاری نشانه‌های خدارا بیشتر دریافت کنیم؛

اگر به دنبال نشانه‌های خدا باشید؛ صددرصد نشانه‌های اشتباهی پیدا میکنید. چون در همه چیز میتوانید نشانه‌های خدا را پیدا کنید.

 • به دنبال نشانه‌های خدا نگردید، نشانه‌ خودش اتفاق می‌افتد.
 • دریافت نشانه‌های خدا توام با ندای قلبی و تجربه آرامش است.
 • زمانی که به مسئله فکر نمی‌کنید نشانه را دریافت می‌کنید.

دو انسان که نسبت بهم تنفر دارند، تنفر ما را از دریافت نشانه‌های خدا دور میکند

هرچه رابطه‌ی معنوی تر و عمیق تری با خداوند داشته باشید نشانه‌ها را بیشتر دریافت می‌کنید. هر روز زمانی را به صحبت با خدا اختصاص دهید. با صداقت قلب با خدا رابطه داشته باشید نه اینکه برای دریافت نشانه‌های خدا با خدا رابطه برقرار کنید. صداقت داشتن با جهان‌هستی و انسان‌ها، تنفر نداشتن، کینه نداشتن، حسادت نداشتن، قضاوت نکردن، ساده و بی‌آلایش بودن، نشانه‌های خداوند را در زندگی ما بیشتر می‌ کند.

چگونه به نشانه‌های خدا نیاز نداشته باشیم

بی‌شک نشانه‌های خدا در زندگی برای ما بسیار مهم است و به ما کمک میکند. اما ما زمانی به نشانه‌های خدا نیاز داریم که دچار تردید و دو دلی نسبت تصمیم یا انجام و عدم انجام کاری داریم. نشانه‌های خدا برای زمانی است که میخواهیم مسیر را اشتباه برویم یا میخواهیم تصمیم اشتباه بگیریم اگر مسیر درست برویم و تصمیمات درست بگیریم نیازی به نشانه‌های خدا نداریم.

راهی وجود دارد که به نشانه‌های خداوند نیازی نداشته باشیم؟ یک راه وجود دارد که با انجام آن به هیچ نشانه‌ایی نیاز نداریم… تشخیص ندای قدرتمند قلب شما را بی‌نیاز از خواستن نشانه و تشخیص نشانه‌ها میکند. تشخیص درست ندای قلب و رابطه‌ی خوب با او شما را از درخواست و تشخیص هر نشانه‌ایی بی نیاز میکند.

سرفصل مطالب

نظرات شما

۲ دیدگاه تا کنون منتشر شده است. شما هم در این گفت و گو مشارکت کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
دیدگاه شما بعد از تایید مدیریت سایت منتشر خواهد شد.
عضو سایت هستید؟ برای ثبت دیدگاه خود وارد شوید.

  علی قشلاقیان
  ۸ ماه و ۲۷ روز عضو سایت
  دانشجوی سایت

  بسم الله الرحمن الرحیم

  اللَّهُ الَّذِی یُرْسِلُ الرِّیاحَ فَتُثِیرُ سَحاباً فَیَبْسُطُهُ فِی السَّماءِ کَیْفَ یَشاءُ وَ یَجْعَلُهُ کِسَفاً فَتَرَى الْوَدْقَ یَخْرُجُ مِنْ خِلالِهِ فَإِذا أَصابَ بِهِ مَنْ یَشاءُ مِنْ عِبادِهِ إِذا هُمْ یَسْتَبْشِرُونَ (سوره الروم آیه ۴۸ قرآن کریم)

  خداوند همان کسی است که بادها را میفرستد تا ابرهایی را به حرکت درآورند ،سپس آنها را در پهنه آسمان آنگونه که بخواهد می گستراند و متراکم میسازد در این هنگام دانه های باران را میبینی که از لا به لای آن خارج میشود هنگامی که این (باران حیاط بخش ) را به هر کس از بندگانش که بخواهد میرساند ، ناگهان خوشحال میشوند .

  یه تفصیر عظیمی تو این آیه وجود داره و فقط اشاره به نحوه نزول باران نداره ، چرا وقتی همه اسمون رو ابر گرفته به هر (کس) از بندگانش که بخواهد میرسااند حتی اگه یه شهر بزرگ باشه !!! ؟چند بار بخونید این آیه و متن رو ایمان دارم متوجه چیز دیگه ای هم میشین
  نکته هاش :۱- بارش باران از لابه لای ابرها قابل مشاهده از دور نیست ۲-میگستراند و متراکم میکند ۳-به هر کس بخواهد میرساند ۴-به رعد و برق هم اشاره ای نشده

  علی قشلاقیان
  ۸ ماه و ۲۷ روز عضو سایت
  دانشجوی سایت

  بسمه تعالی

  بی شک اگر کمی تفکر عمیقی در به وجود آمدن خودمان کنیم متوجه این خواهیم شد که اولین عضوی که در شکم مادر شروع به تشکیل شدن میشود قلب ادم هاست و این محبتی ایست از طرف خالق به انسان ها ، چون خداوند میداند که حتی اگر عقل او اول تشکیل شود قادر به درک دنیای موقتی که نه ماه قرار است در آن زندگی کند را ندارد اما با تشکیل شدن قلب میشود حس زنده بودن و حس وجود مادر در قلب جنین به او القا شود و حتی خداوند از لحظه خلق شدن بشر به او در قلب پاکش پیام ها و نداهای ارامش بخش را بدون نیاز به درک آن را از قبل هدیه کرده بود و همچنان نیز ادامه دار است ، 🙏❤💗💓