سرفصل مطالب
سرفصل مطالب

در این لایو چه گفتیم؟

سلام به همه دوستان عزیزم. این لایواز پیج اینستاگرام من به آدرس gharavi_alireza پخش شده است. تا آخر این لایو رو دنبال کنید و من با تمام قلبم به شما قول میدهم که زندگی شما متحول خواهد شد. وقتی شما قدردان دیگران باشید، خدا نیز برای شما جبران خواهد کرد.

قدردانی از دیگران و نتایج آن در زندگی

هیچ یک از ما به تنهایی به جایگاهی که امروز داریم نرسیده‌ایم. در زندگی همه ما افرادی بوده‌اند که کم یا زیاد با کمک‌ها، راهنمایی‌ها، دلسوزی‌ها و … به پیشرفت و بهتر شدن ما کمک کرده‌اند. خداوند بزرگ در قرآن کریم می‌فرماید «وای بر کسانی که فخر میفروشند». خداوند با این حرف می‌فرماید ای بنده‌ی من، خودت را پایین بیاور تا من تو را بالا ببرم. گفتن این حرف که من به تنهایی به جایگاه امروزم نرسیده‌ام تواضع و بزرگی بالایی می‌خواهد. به قول قدیمی‌ها یک درخت پربار همیشه افتاده است. کمتر کسی است که اعتراف کند اطرافیانش در موفقیت و بزرگی او نقش داشته‌اند.

چه کسانی در رشد و داشتن یک زندگی راحت‌تر به ما کمک می‌کنند؟

افراد بیشماری تا امروز مستقیم و غیر مستقیم به شما کمک کرده‌اند تا به جایگاه امروز خود برسیم. از قبل از تولد در کنار مادر، پرستاران و دکترهایی بودند که وضعیت سلامت ما را کنترل می‌کردند  بعد از تولد اقوام مختلف ما در نگهداری و بزرگ شدن ما یاریگر خانواده‌مان بودند. در مدرسه و دانشگاه معلم‌ها و اساتید ما برای فهم و دریافت علم بیشتر به ما کمک کرده‌اند.

در کنار چنین افرادی که برای ما عزیز هستند، افراد مختلف دیگری بوده و هستند که شاید اصلا آنها را نشناسیم.از رفتگر محله گرفته تابلیس منطقه که امنیت ما را و محله ما را تامین می کند.

چقدر قدردان چنین افرادی در زندگی خودتان هستید اگر من امشب در این لایو خوب به نظر میرسم فقط به این دلیل هست که دوستان زیادی داشتم که به من برای بودن در اینجا کمک کردند. اگر من امشب خوب به نظر میرسم به این خاطر که دوستم در مزون خودش به من کمک کرد که من لباس خوب انتخاب کنم. اگر لباسم خوب هستش به خاطر خشکشویی هست که خودش اومد و لباسمو تحویل گرفت و گفت لباس براتون اتو می‌کنم و تا چند ساعت دیگه میارم.

من متوجه شدم اگر امشب خوب به نظر میرسم به این خاطر هستش که افراد زیادی به من کمک کردند که من امشب خوب به نظر برسم در همین لایو که الان داره برگزار میشه دوستان من پشت صحنه هستند و برگزاریش به من کمک می کنند.

در قدردانی سخاوتمند باشید

دوستان در قدردانی و  سپاسگزاری از دیگران سخاوتمند باشید. مردم هیچ مشکلی ندارند که به شما کمک کنند. تا زمانی که شما سپاسگزار آن‌ها باشید. اما این رو بدونید که وظیفه مردم نیست که به شما کمک کنند.  وقتی شما از دیگران تشکر می کنید منجر به این میشه که یک وفاداری عمیق‌تر بین شما و اون آدم ها شکل بگیرد. همین الان میتونید به دوستانتون ایمیل بزنید، پیامک بزنید، یا حتی براشون مثل قدیم نامه بنویسید و از آنها تشکر کنید. از آرایشگرتون که به زیباتر شدن شما کمک می‌کند تشکر کنید.  از دوستانتون، از پدر و مادرتون که در وقت های مختلف شما کمک کردند تشکر کنید. وقتی دیگران متوجه بشوند که شما قدردان زحماتشان هستید،‌ حاضرند که برای شما کارهای بیشتری انجام دهند.

آدم خودساخته وجود ندارد

آدم هایی که در جاهای مختلف گیر میکنند به خاطر این هست که به اندازه کافی قدردان دیگران نیست. فرض کنید که می خواهید در این همایش شرکت کنید و خیلی لباس زیبایی پوشید. به خودتون میگید ببین من چقد خوش تیپ هستم. ببین چه لباس خوبی تتمه. ببین چقدر موهام زیباست. اما همه این‌ها حاصل تلاش‌ها و کمک‌های دیگرانه. همیشه میگن قبل از شکست غرور میاد.  وقتی که شما به اندازه کافی از تیم خودتون قدردان نباشید، اونها هم به اندازه کافی به وفاداری به شما نخواهند داشت و همین عدم وفاداری آنها به شما در نهایت منجر به شکست شما میشه.

وقتی که شما قدردان زحمات دیگران نیستید و همه‌ی ارزشها را به کار خودتان می‌دهید،‌ دیگران نیز آن طور که باید وظایفشان را در قبال شما انجام نمی‌دهند.

قدردانی خود را در قبال دیگران بیان کنید

برای تشکر از دیگران زمانی را اختصاص دهید. وقتی من سپاسگزاری خودم را دیگران منتقل می‌کنم حس وفاداری بیشتری نسبت به من دارند. من همیشه از آرایشگر خودم تشکر میکنم. ایشان هم همیشه به من می‌گویند هر زمانی که دوست دارید تشریف بیاورید. البته من چنین کاری نمیکنم.

همسایه‌ای که در نزدیکی شماست و برای لحظه‌ای می‌ایستد و با پسر شما فوتبال بازی می‌کند نیز شایسته قدردانی است. گاهی اوقات چنین اشخاصی را برای تشکر و قدردانی به منزل خود دعوت کنید. یادتان باشد که مهمان حبیب خداست.

قدردانی خود را نسبت به کسانی که سعی در آموزش چیزی به شما دارند ابراز کنید. مدیر سایت من همیشه در تلاش است تا دانش خودش را به من نیز منتقل کند و سعی می‌کند که هر روز سایتمان را بهتر و بهتر کند. از تو ممنونم که زندگی من را بهتر و بهتر می‌کنی.

تا به حال به این فکر کرده‌اید که معلم‌های بچه‌های شما باعث پیشرفت و باهوشتر شدن آن‌ها هستند؟ آیا اخیرا از آن‌ها تشکر کرده‌اید؟

چه کسی چتر نجات شما را می‌بندد؟

کاپیتان چارلز پلام یکی از خلبانان نیروی دریایی آمریکا بود که در جنگ ویتنام بیش از ۷۵ پرواز موفق داشت. او در پرواز ۷۶ام خود مورد اصابت یک موشک قرار گرفت و موفق شد در لحظات آخر از هواپیما به بیرون بپرد. بعد از آن بود که به مدت  سال به اسارت ویتنامی‌ها درآمد و بعد از آن به آمریکا بازگشت. بعد از گذشت مدتی او در یک رستوران با همسر خود مشغول خوردن غذا بود. ناگهان فردی رسید و او را شناخت. او از تمام رشادت‌ها و موفیت‌های کاپیتان پلام اطلاع داشت. کاپیتان که متعجب شده بود پرسید شما چه کسی هستید و چطور این اطلاعات را دارید؟ مرد گفت من ملوان همان کشتی‌ای هستم که شما در هر ماموریت خود از روی آن میپریدید. من هر بار چتر نجات شما را می‌بستم و شما را آماده پرواز می‌کردم. کاپیتان که سخت می‌گریست او را محکم در آغوش گرفت.

آن مرد از سطح کاپیتان پلام پایین‌تر بود و برای همین او هیچگاه وقتی را به وی اختصاص نداده بود. اما حالا وجدان کاپیتان به درد آمده بود. کاپیتان هیچگاه با اون خوش و بش یا احوالپرسی نکرده بود.

حال سوال من از شما این است. چه کسی چتر نجات شما را می‌بندد. چه کسی در پشت صحنه ایستاده تا شما خوب به نظر برسید؟ چه کسی روی شما سرمایه‌گذاری می‌کند؟ آیا شما هم مثل کاپیتان پلام بی‌توجه از کنار افراد می‌گذرید؟

آخرین باری که با پدر و مادر خود صحبت کردید چه زمانی بود؟ از زمان کودکی آنها بودند که با تحمل سختی‌ها و مشقت‌ها شما را بزرگ کردند. این مادرتان بود که در کودکی پوشک شما را می‌شست. این مادرتان بود که هر روز صبح با شما بیدار می‌شد و برای شما صبحانه درست می‌کرد. این پدرتان بود که در هر شرایطی اسباب به مدرسه رفتن شما را فراهم کرد. پدر و مادرها برای ما زحمت‌های بیشماری کشیده‌اند. همین امروز جلوی آن‌ها بنشینید و از تک تک زحماتشان تشکر کنید. تشکر کنید که شما را به آدم بهتری تبدیل و روی شما سرمایه‌گذاری کردند.

هیچکس وظیفه‌ای برای کمک به شما ندارد

در زندگی تمام ما افرادی در پشت صحنه هستند که به ما کمک می‌کنند. آن‌ها همان افرادی هستند که تفاوت‌ها را در زندگی ما رقم می‌زنند. حتی ممکن است که ما از وجود آن‌ها و زحماتی که برای ما می‌کشند بی‌اطلاع باشیم. متوجه نیستیم که دلیل پیروزی‌های ما، دعاهای هر روز مادربزرگ‌هایمان است. از تمام آن افراد برای جمع کردن چتر نجاتتان تشکر کنید.

ما خوشبختیم چون همسر ما برای ما از خودگذشتگی می‌کند. اوست که از فرزندانمان نگهداری می‌کند و با زحماتش زندگی را برای ما ساده‌تر می‌کند. فکر نکنید چنین کارهایی وظیفه اوست. از او سپاسگزار باشید.

دوستانی که به من در برگزاری لایو کمک می‌کنند بارها و بارها همه چیز را چک می‌کنند تا مشکلی بوجود نیاید. من با تمام قلبم از آنها سپاسگزارم که کمک می‌کنند من بهتر به نظر برسم.

من از صمیم قلبم از کسانی که در ساختمان من هستند و به من در نظافت واحدم کمک می‌کنند تشکر میکنم. چند روز پیش قبل از برگزاری یک کلاس حضوری در واحدم از آن‌ها خواستم که واحدم را تمیز کنند. آن‌ها با وجود اینکه وظیفه‌ای نداشتند و بابت آن از مدیر ساختمان حقوق اضافی‌ای هم دریافت نمی‌کنند از ۷ صبح به در واحد من آمدند و کار خودشان را شروع کردند. آن‌ها این کار را کردند چون می‌خواستند دانشجوهای من حس بهتری داشته باشند.

من از شما هم سپاسگزارم

من از تک تک شما که در کنار من هستید و در این لایو با من بودید سپاسگزارم. من از شمایی که با سر زدن به سایت من و مطالعه و دانلود این لایو به من کمک می‌کنید سپاسگزارم. من از شما ممنونم که با حضور خودتان در کنار من به بهتر شدن من کمک می‌کنید. از شما سپاسگزارم که در مسیر رسیدن به اهدافم در کنار من هستید و دعای خیر شما همراه من است.

می‌بینید؟ تنها داشتن عشق یک نفر در دل کافی نیست. باید عشق و علاقه و سپاسگزاری خود را به دیگران ابراز و منتقل کنید.

تا دیر نشده سپاسگزار افراد باشید

مدتی پیش با دوستانم شمال بودم و به این فکر می‌کردم که چقدر در کنارشان حال من خوب است. آن‌ها از افکار من آگاه نیستند. بخاطر همین من هر چند روز یکبار با آن‌ها تماس میگیرم و به آنها حس خوب و انرژی می‌دهم. از آن‌ها بخاطر بودنشان در کنار خودم تشکر می‌کنم.

من در زندگی‌ام به مراسم‌های خاکسپاری زیادی نرفته‌ام. اما در همان تعداد محدود دیدم که چقدر از فردی متوفی تعریف و تمجید می‌شد. هر بار با خودم فکر کردم که ای کاش آن فرد زنده بود و خودش می‌شنید که چه چیزهای زیبایی درباره‌اش می‌گویند. تا قبل از اینکه دیر شود سپاسگزار اطرافیانتان باشید.

وظیفه شما بعد از این لایو

در ابتدا سپاسگزار خداوند متعال و نعمات بیشمار او باشید. بعد از آن تک تک افرادی که تا به امروز به شما کمک کردند تا به اینجا برسید را شناسایی کنید. کسانی که در این مسیر در کنار شما بودند. چه به صورت مستقیم چه غیر مستقیم. با آن‌ها تماس بگیرید. صحبت کنید و بگویید که چقدر برای شما با ارزش هستند. وقتی این عشق و سپاسگزاری را به آن‌ها ابراز می‌کنید، زندگی را برای آن‌ها بهتر می‌کنید. چراکه وجودشان مملو از انرژی مثبت خواهد شد. و بخاطر همین هم خود شما پاداش این کار را حس می‌کنید و می‌بینید که زندگیتان بهتر خواهد شد. یادتان باشد که هیچ‌یک از ما به تنهایی به جایگاه امروزمان نرسیدیم.

چگونه در دوره پیام‌های خداوند شرکت کنیم؟

برای شرکت در دوره پیام‌های خداوند می‌توانید از طریق لینک زیر اقدام بفرمایید:

سرفصل مطالب

نظرات شما

۱۹ دیدگاه تا کنون منتشر شده است. شما هم در این گفت و گو مشارکت کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
دیدگاه شما بعد از تایید مدیریت سایت منتشر خواهد شد.
عضو سایت هستید؟ برای ثبت دیدگاه خود وارد شوید.

  صدیقه آقایی

  سلام استاد خوبم 🙏🏻🌹
  بابت حضور گرمتون در زندگیم خدای مهربانم رو هزاران مرتبه شکر میکنم ، این موضوع بزرگترین معجزه زندگیم بود که دو سال پیش برام اتفاق افتاد .
  کلی اتفاقات و معجزات الهی طی این دو سال برام افتاده که باعث شده این مسیر رو ادامه بدم و روز به روز به خالقم نزدیکتر بشم (به لطف خودش )

  خدایا شکرت ، خدا جونم خیلی دوست دارم

  فاطمه سهراب پور
  ۱۰ ماه و ۱۸ روز عضو سایت
  دانشجوی سایت

  بخاطر شما و حضورتون در مسیر زندگیم از خدابینهایت سپاسگزارم براتون بینهایت آگاهی و حس خوب از خدا ارزومندم الهی ک نگاه خدا وعشق خداوند لحظه ب لحظه برشما جاری باشه و عمیقاحسش کنید و ب عرش برسید

  علی قشلاقیان
  ۸ ماه و ۲۷ روز عضو سایت
  دانشجوی سایت

  به نام خالق همه زیبایی ها ، سلام، از خداوند بخشنده و مهربان سپاسگذارم که خالق بنده ای شد که مسیر الهی رو به بنده های کره خاکیش با داشتن صفات پروردگار یکتا همچون مهربونیش و بخشندگیش هدیه داد همونجوری که خدا زیباییشو بهش هدیه داده بود و قلب پر از احساسش رو ، خدا گفته ای بنده من اگرسپاس گذار خوبی های بی حد و مرز من باشید مرا به عذاب شما چه کار ، از خالقم نهایت سپاسگذاری رو هر روز دارم که باعث شد با استادی همچون علیرضا غروی آشنا بشم و از کلام و حس الهیش تو زندگیم برای خودم استفا ده کنم ،خدا مارو به خاطر سوگند های لغومان مواخذه نمیکنه بلکه به خاطر آنچه قلب هایمان مرتکب شده مواخذه میکنه و خدا بخشنده و برد بار است ، من چیزی جز مهربونی و حس الهی و افکار الهی تو قلب استاد ندیدم که خدا بخواد مواخذش کنه ، درسته تو دوره هاتون نتونستم شرکت کنم اما همین الانش هم همه چیمو به خدا سپردم جسمم که مال خودم نبوده و نیس ،حسم و قلبم که با فرکانس خودش مستقل کار میکنه میمونه افکارم که ۹۰%به خدا فکر میکنه اکثرا اون ده درصد هم باقی مونده که سپاسگذارش باشم .

  فرشته سماوات
  ۱۰ ماه و ۷ روز عضو سایت

  بابت همه چی از شما ممنونم حرفای شما خیلی آرومم میکنه و به زندگی امیدوار میشم الهی خدای مهربون هزار برابر خیرتون بده

  ناشناس

  استاد بابت همه چیز ازتون ممنون و سپاسگزارم ،از شما ممنونم که من رو با خدای خودم آشتی دادید 🙏🌹
  یه تشکر هم از تیم خوبتون بکنم که اینهمه زیبا پیام شما رو به ما میرسونند و فعالیت میکنند .
  خدا رو شکر که همگی در یک مداریم 🙏🤲

  ناشناس

  مثل همیشه عالی

  فاطمه کاظمی
  ۹ ماه و ۱۶ روز عضو سایت
  دانشجوی سایت

  سلام
  استاد غروی بی نظیرید ، از شما بخاطر اموزشها و لایوها و صحبهتای اموزشی عالیتون تشکر میکنم . سپاس از شما و تیمتون ، زندگیتون منور به نور الهی

  معصومه موسوی

  عالیییی

  معصومه موسوی

  عاای بود استاد خیلی لذت بردیم و ارامش گرفتیم