سرفصل مطالب
سرفصل مطالب

قانون بوم‌رنگ

کارما میگوید: شما هر کاری که در دنیا انجام می‌دهید؛ چه مثبت چه منفی دیر یا زود بالاخره باید تاوان کاری که انجام داده‌اید را بگیرید. نه دقیقا به همان صورت (شاید به همان صورت، شاید به گونه‌ایی دیگر به همان اندازه باید پس دهید).

این جهان کوه است و فعل ما ندا / سوی ما آید صداها را نوا

بزرگترین قانون جهان هستی

قانون عمل و عکس‌العمل(ما به ازای هر چیزی،کارما) می‌گوید: اگر ما کاری انجام دهیم چه مثبت چه منفی؛ به بقیه کمک کنیم و دستان خدا باشیم یا زیرآب بقیه را بزنیم ما به ازایش در زندگی ما باز خواهد گشت. زمانش اصلا معلوم نیست؛ ممکن است یک سال، پنج سال، ده سال بعد حتی یک دقیقه بعد…

این قانون به اینگونه عمل می‌کند که؛ همان اندازه که ما احساس خوب یا بد در دیگران ایجاد می‌کنیم یا همان اندازه که دیگران را ناراحت می‌کنیم. به همان اندازه خوشحال یا نگران خواهیم شد.

تمام اعمال و افکار ما به سمت خودمان باز می‌گردد؛ اگر پشت سر کسی حرف می‌زنیم، اگر زیرآب کسی را می‌زنیم، اگر شخصی را در جمع خراب می‌کنیم، اگر قدرت و موقعیتی که دارید سو استفاده می‌کنیم یا بالعکس به دیگران کمک می‌کنیم، به دیگران عشق میورزیم… مطمئن باشیم که دیر یا زود همه‌ی این‌ها به خودمان بر می‌گردد.

اگر می‌خواهید خوشبخت شوید بهترین راه کمک کردن به خوشبختی دیگران است.

زرتشت

اگر دست یک نفر را بگیرید و یک پله بیاریدش بالا. مطمئن باشید که روزی در دنیا صدها نفر دست شما را می‌گیرند و بالا می‌آورند. البته نه الزاما آن شخصی که شما بهش کمک کرده‌اید؛ ممکن است حتی آن شخص حتی خنجر از پشت بزند ما به جهان هستی و خودمان کمک می‌کنیم پس پاسخمان را هم از خدا و جهان هستی می‌خواهیم.

قانون کار چیست؟

8 قانون کارما در زندگی

کارما خودش به تنهایی شامل 8 قانون است که در اینجا به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

تشابه در کارما

اولین قانون کارما تشابه است. تشابه به زبان ساده یعنی تمام کارها و اعمال و افکارمان عواقبی دارد. که عواقبشان ممکن است خوب یا بد باشد. هنگامی که افکار منفی در ذهن دارید باعث جذب اتفاقات منفی در زندگی می‌شود. وقتی افکار مثبت داشته باشید و روی نکات مثبت تمرکز کنید قوانین جهان هستی اتفاقات مثبتی را وارد زندگی شما می‌کند. اگر خواستار پول، عشق، و… باشید باید دقیقا همسو با آن‌ها رفتار کنید. چون قانون کارما چیزی را که از ما دریافت کند وارد زندگیمان می‌کند.

مسئولیت پذیری در کارما

مسئولیت پذیری یکی از ویژگی‌های شخصیتی مثبت هر فردی است. باید مسئولیت زندگی خود را چه مثبت چه منفی بپذیرید و برای تغییر شرایط به نحو دلخواه قدم بردارید و به شرایط منفی توجه نکنید. توجه به شرایط منفی هم در قانون کارما هم افکار، باعث خلق اتفاقات منفی در زندگی ما می‌شود. هر اتفاقی که در زندگی شما افتاده‌است باید مسئولیتش را بپذیرید و بر اساس قانون کارما قبوا کنید که این اتفاقات بازتاب درون شماست. پس مسئولیت شرایط را بپذیریدو خودتا را تغییر دهید.

رشد در کارما

در زندگی شما تنها می‌توانید روی رشد خود کار کنید و تنها خودتان را تعغیر دهید. برای رشد در زندگی ابتدا باید خود را تغییر دهید تا بر اساس قانون کارما شرایط زندگی شما تغییر کند. زندگی شما با تغییر خود شما عوض می‌شود. باید توانایی کنترل کامل خود را داشته باشید؛ شاید این امر در ابتدا سخت بنظر رسد اما به مرور با کار کردن روی خود می‌توانید این توانایی را بدست آورید.

باور و کارما

اگر به عملکرد قانون کارما و حتی دیگر قوانین باور نداشته باشید هیچ نتیجه‌ایی نمی‌گیرید. زندگی حال حاضر شما نتیجه‌ی باورهایی است که از گذشته در ذهن خود داشته‌اید. اگر از شرایط حال حاضر راضی هستید پس باور های مثبتی داشته‌اید اگر نه که باید برای تغییر باورهای خود اقدام کنید. ما دو نوع باور داریم؛ باور محدود کننده-باور یاری دهنده. یک باور می‌تواند برای شخصی یاری دهنده باشد برای شخص دیگری محدود کننده باشد.

ارتعاش در کارما

ذهن انسان بزرگ ترین فرستنده و گیرنده‌ی ارتعاش است. کائنات طبق ارتعاشی که شما فرستاده‌اید اتفاقی را وارد زندگی شما می‌کند مثبت و منفی بودن این اتفاق به ارتعاشی که شما فرستاده‌اید مرتبط است. ارتعاش شما بر اساس برآیند افکار و احساسات شما فرستاده می‌شود؛ با فکر و احساس به خواسته‌ایی ارتعاش آن‌را به جهان هستی می‌فرستید. قانون ارتعاش یکی از قوانین بسیار مهم جهان هستی است که باید کامل آن‌را بیاموزید.

بخشش در کارما

بخشش جزئی از قانون کارما است. هنگامی که شما شخصی را می‌بخشید یا حتی از دارایی های خود می‌بخشید این رفتار به خود شما بر می‌گردد. با داشتن صفت بخشندگی جهش بزرگ معنوی را در زندگی تجربه می‌کنید. بخشش به تنهایی باعث ارسال ارتعاش مثبت به جهان هستی می‌شود؛ چون احساس شما را تغییر می‌دهد و عزت نفس را افزایش می‌دهد.

آینه و کارما

قانون کارما چیست؟

قانون آینه در کارما می‌گوید هر عملی عکس‌العملی دارد. قانون کارما بر اساس نیت افراد عکس‌العمل نشان می‌دهد. فرض کنید دو پزشک جراح یکی قصد کمک و نجات فرد را با عشق دارد و پزشک دیگر نجات جان بیمار اهمیت چندانی برایش ندارد. اما هر دو هم کار جراحی را انجام می‌دهند. کارمای این افراد بر اساس نیت آن‌ها به زندگیشان باز می‌گردد.

صبر و کارما

برای رسیدن به خواسته‌ها و آرزوهایتان نیازمند صبر و تلاش هستید. بسیاری از افراد فکر می‌کنند که قانون جذب واقعی نیست چون در همان لحظه که فکر می‌کنند خواسته‌شان محقق نمی‌شود. افراد دیگری هم که مسیر را شروع می‌کنند در وسط راه صبر و امید خود را از دست می‌هند و دست از تلاش بر می‌دارند و فکر می‌کنند دروغ است. بین خواسته‌ی شما و تحقق آن یک فاصله‌ی زمانی وجود دارد بعد از اجرای قوانین باید باید صبر لازم را برای تحقق خواسته‌ی خود داشته باشید. در ضمن فراموش نکنید که هرگز به راه رسیدن به خواسته و اهداف خود فکر نکنید زیرا ذهن محدود انسان قادر به تشخیص مسیر رسیدن به هدف نیست و همین امر با عث ارسال ارتعاش منفی می‌شود.

قانون رهایی

شما عمل مثبت را انجام می‌دهید، کاری که باید انجام دهید انجام می‌دهید اما کلا هیچ کاری به نتیجه نداشته باشید چون اصلا معلوم نیست نتیجه را چطور دریافت می‌کنید. علم ما بسیار محدود است و نمی‌توانیم نتیجه را تشخیص دهیم که کی؟ کجا؟ به چه صورت دریافت کرده‌ایم.

قانون رهایی تنها برای قانون کارما نیست؛ برای قدرت افکار (قانون جذب) هم هست. این قانون می‌گوید: اگر شما به نتیجه گیر بدهید از آن لحظه قانون دیگری به اسم قانون انتظار را فعال می‌کنید که نقطه مقابل قانون رهایی است.( انتظار نه آن انتظاری که در روانشناسی صحبت می‌شود) خیلی‌ها به اهدافشان نمی‌رسند به خاطر اشتباه عمل کردن این قانون.

به عنوان مثال فرض کنید که هدف شما خرید خانه است؛ شما تمام قوانین را اجرا کرده‌اید، فکر کرده‌اید، تجسم کرده‌اید، برنامه‌ریزی کرده‌اید، در مسیر حرکت به سمت خواسته‌ی خود هستید. بعد مثلا چند ماه از این موضوع می‌گذرد و هنوز زمان لازم دارد تا خواسته‌ی شما محقق شود. شما هیچ شواهدی از تحقق آن خواسته در زندگی خود  نمی‌بینید و دچار اضطراب و عصبانیت می‌شوید. به محض تجربه‌ی این احساس، احساس شما احساس بدی می‌شوید و یک قدم از خواسته‌ی خود دور می‌شوید.

قانون رهایی در اصل می‌گوید: شما افکار و برنامه و آموزش‌ها و همه‌ی کارها را انجام دهید بعد رها کنید. این رها کردن به معنای بی‌خیالی نیست! ما هر کاری که از دستمان برمی‌آید را با آرامش و احساس خوب انجام می‌دهیم و نتیجه را رها می‌کنیم.

قانون رهایی چیست؟

سپیده بعد از تاریک ترین لحظه‌ی شب است؛ خیلی‌ها می‌بینند تاریک می‌شود ناامید می‌شوند. به محض احساس اضطراب، ناامیدی، شک، از خواسته‌ی خود دور می‌شوید. اما هر وقت که متوجه این احساسات شوید و رها کنید دوباره به خواسته‌ی خود نزدیک می‌شوید.

قانون برای همه عمل نمی‌کند

خداوند در قرآن می‌فرماید: ذره‌ایی خوبی و ذره‌ایی بدی فراموش نمی‌شود. چرا من شخصی را می‌شناسم که هر چقدر بدی می‌کند روز به روز زندگیش بهتر می‌شود؟ اول اینکه ما از درون زندگی دیگران خبر نداریم. دوم اینکه قانون خودش به صورت خودکار در بهترین زمان عمل می‌کند.

قانون کارما و قانون رهایی یک قانون ثابت و پایدار در جهان هستی است. برای تعغیر زندگی خود باید تمام قوانین ثابت جهان هستی را بیاموزید. قانون کارما به زبان ساده می‌گوید در این دنیا از هر دست که بدهید از همان دست پس میگیرید.

سرفصل مطالب

نظرات شما

۲ دیدگاه تا کنون منتشر شده است. شما هم در این گفت و گو مشارکت کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
دیدگاه شما بعد از تایید مدیریت سایت منتشر خواهد شد.
عضو سایت هستید؟ برای ثبت دیدگاه خود وارد شوید.

  علی قشلاقیان
  ۸ ماه و ۲۷ روز عضو سایت
  دانشجوی سایت

  به نام خدا

  کارما آنطور که متوجه شدم یعنی در روبروی صخره ایستادن و فریاد زدن خواسته ها که از طریق پژواک به خودمان بازمیگردد حالا میتواند این خواسته قلبی مان باشد گاه نیتمان و میتواند به نوعی صدای عملکردمان باشد که هر چه بگوییم به خودمان برمیگردد هر عمل یا کلام مثبت و منفی انجام بدیم و صحبت کنیم به صورت فرکانس از کائنات انعکاس داده میشود به صورت چندین برابر ، اگر اهل سخاوتمندی باشیم بازتابش در زندگیمان چندین برابر به ما خواهد رسید حالا کائنات یا به طور مثال خودیم همان پژواک، برایش فرقی نمیکند که چه فرکانسی چه افکاری چه صوتی برایش بفرستیم او همان ارتعاش فکری را چندیدن برابر به خودمان برمیگرداند ، در افکار مان که نتیجه زود باز دهی دارد اما در عمل هم بدین گونه طراحی شده است از طرف خالقمان و قوانین هستی اش ، دیر یا زود داره نتیجش اما سوخت و سوز نداره .

  مریم طالبی
  ۸ ماه و ۲۶ روز عضو سایت
  دانشجوی سایت

  باسلام بسیار از فایلهای شما نتیجه گرفتم و هر روز گوش میکنم شما واقعا دستی از سمت خدا برایم هستین متشکرم که اینقدر بی منت ما را راهنمایی میکنید انشاله خدا همیشه در کنارتان باشد شاد وسلامت باشید