سرفصل مطالب
سرفصل مطالب

وحی خدا همیشه برای کمک به ما و پاسخ به سوالات ما نازل می‌شود. این ما هستیم که باید روشهای ارسال وحی خدا را بدانیم. و 10 عاملی باعث میشود وحی خدا را دریافت نکنیم را بشناسیم و بهبود ببخشیم… در این مقاله 4 روش ارسال وحی خدا به ما، و 10 عاملی که مانع دریافت پیام‌های خداوند میشود را به طور کامل بررسی کرده‌ایم.

پرتو نور که نماد وحی خدا به انسان در هر لحظه است

 

4 روش ارسال وحی خدا به ما

1.رسل: فقط منظور پیامبران نیستند. بلکه عرفا و حتی انسانها هم شامل میشود؛ پیامبران و عرفا دقیق میدانستند که چه مطلبی را به دیگران منتقل میکنند. انسان‌ها هم که به اصطلاح کلام دیگران گفته میشود. گاهی ممکن است که حتی خودشان هم ندانند که چه پیامی را اختصاصی به شخصی انتقال میدهند. به نوعی فکر میکنند که فکر خودشان بوده است که به دیگران انتقال داده‌اند. اکثر اوقات جواب سوالات و راه حل مشکلات ما سر راهمان است اما اینقدر درگیر ذهن ما درگیر روزمره و مشکلات است که نمیبینیم و نمیشنویم.

2.حس ما: بدون دلیل منطقی نسبت به موضوعی حس خوب یا حس بدی داریم. به عبارتی یک حس خوب عجیب یا یک حس بد عجیب نسبت به موضوعی پیدا میکنیم مثلا به شغلی به پیشنهادی. البته باید به این نکته توجه داشت که ما دو نوع حس داریم؛

 • یک نوع حس که منشا آن نیازها و علایق درونی ماست؛ به عنوان مثال شاید شما عاشق سفر کردن باشید. حس خوبی به سفر کردن داشته باشید که منظور ما اصلا چنین حسی نیست.
 • یک حس فراتر از  حس معمولی که دلیل منطقی پشت تجربه این نوع حس نیست؛ شاید شخصی به شما پیشنهاد سفر بدهد اما شما بخاطر خستگی یا شرایط فشرده کاری تمایلی به قبول آن پیشنهاد نداشته باشید. اما ممکن است شما به آن پیشنهاد یک حس بد فراتر از حس بد معمولی حس نامانوس و غریبه و ناآشنا و دلشوره عجیب داشته باشید.

این نوع حس از حس بد معمولی شما قوی تر و عمیق تر باشد. وقتی هم که شما فکر میکنید دلیل منطقی برای آن حس پیدا نمیکنید و متاسفانه در مقابل این نوع احساسات اگر مواجه با فردی اهل اصرار و زبان باز و اهل مذاکره رو به رو شوید مغلوب میشوید و به کار دیگری تن میدهید.

یکی از نشانه هایی که میتوانیم متوجه شویم؛ که حس خودمان است. یا حس برتر این است که: وقتی فکر میکنیم و بررسی میکنیم دلیل منطقی برای تجربه آن نوع حس خوب و یا بد پیدا نمیکنیم.

3.تجربه؛ کائنات، جهان هستی وحی خدا را با تجربه به ما میگوید همان چیزی که اسم آن را نشانه ها میگذاریم. در اینجا به این نکته هم دقت کنید که تجربه به معنی تجربه ایی که ما در زندگی طی حل چالش ها و مشکلات بدست آورده ایم و با منطق به آن رسیده ایم نیست.

مثالی برای تجربه این است که شما درحال فکر کردن به این هستید که مسافرتی را بروید به طور اتفاقی(که البته هیچ چیز در دنیا اتفاقی نیست) از تلویزیون خاطره شخصی که به آن سفر رفته و دیگر برنگشته است را میشنوید… این میشود یک تجربه… که در دل این تجربیات پیامی به شما منتقل میشود و در همان لحظه هم از ذهن شما میگذرد که پیام آن تجربه چیست؟

4. الهامات و مکاشفه؛ وحی خدا به دو طریق برای خودمان فرستاده میشود، الف) ندای درون که به صورت فکر از ذهن ما میگذرد یا به صورت صدایی از قلبمان میشنویم. ب) خواب میبینید(البته خوابها انواع مختلفی دارند که هر خوابی به معنای پیام‌های خداوند نمی‌باشد) خواب‌هایی که وحی خدا به ماست با تجربه همراه است و هرچه آگاهی ما بالاتر باشد بیشتر متوجه این نوع خواب‌ها میشویم.

پرتو نور نماد ارسال پیام‌های خدا به انسان است

فکر خودمان یا وحی خدا؟

از کجا متوجه شویم که فکر و صدای قلب خودمان است یا وحی خدا است که برای ما فرستاده شده است؟ چند راه دارد که در این اینجا به آنها اشاره میکنیم؛

 • در چند روز گذشته به آن مسئله فکرنکرده اید و یکدفعه از ذهن یا قلب شما میگذرد.
 • در آن برهه زمان در حال تجربه عشق حقیقی هستید و با خدا رابطه خوبی دارید.

وحی خدا به این چهار روش برای همه‌ی انسانها بدون استثنا ارسال میشود و به وفور این پیامها برای همه‌ی انسانها وجود دارد پس چرا خیلی از انسانها وحی خدا را دریافت نمیکنند؟ پس چرا انسانها راه را اشتباه میروند یا حتی مسیر درست را تشخیص نمی‌دهند؟ چگونه میتوانیم وحی خدا را بیشتر دریافت کنیم؟

 

پیام‌های خداوند را دریافت نمیکنیم اگر…

اگر با این 10 مورد زندگی کنیم وحی خدا را دریافت نمی‌کنیم؛

  1. قضاوت کردن؛ قضاوت کردن به معنی خوب و بد کردن، تجزیه و تحلیل کردن یک موضوع، یک اتفاق به عنوان مثال یک تصادف رخ میدهد ما شروع به تجزیه و تحلیل کردن میکنیم و این قضاوت و تجزیه تحلیل باعث میشود اگر آن اتفاق بخواهد وحی خدا را به ما منتقل کند آن وحی را دریافت نکنیم زیرا ذهن هم‌زمان نمیتواند بر روی دو موضوع تمرکز کند.
  2. ذهن حراف؛ یکی از دلایلی که باعث میشود وحی خدا را دریافت نکنیم ذهن حراف خودمان است، باید در مقابل وحی جهان هستی ذهنمان را ساکت کنیم درست این است که در برابر اتفاقات هیچ برداشتی به جز آن چیزی که داریم میشنویم و میبینیم نداشته باشیم. اگر ذهنمان را ساکت کنیم به خصوص زمانهایی که در طبیعت هستیم بیشتر وحی خداوند را دریافت میکنیم.
  3. توهم دانایی؛ توهم دانایی را کلا کنار بگذارید؛ اینکه فکر کنیم خیلی میدانیم را باید کنار گذاشت… شما هم حتما جمله معروف که میگوید افراد دانا همیشه شک دارند و افرادی که نادان هستند همیشه مطمئن هستند را شنیده‌اید، افرادی که دانا هستند همیشه شک دارند زیرا به این علم و آگاهی رسیده اند که چیزی نمیدانند به عبارتی هر چه علم و آگاهی بیشتر نزدیک شدن فرد به اینکه چیزی نمیداند هم بیشتر…
  4. پذیرش قطعی؛ هیچ وقت چیزی را قطعی نپذیرید؛ با پذیرفتن قطعی چیزی آن مسئله وارد ناخودآگاه ما میشود و تبدیل به باور میشود و این باور پذیرفته شده در سطح ناخودآگاه دیگر اجازه نمیدهد چیزهایی که بر خلاف این باور است را بپذیرید، یا حتی ببینید و بشنوید…
  5. چارچوب بندی ذهن؛ چارچوب بندی ذهن دشمن سرسخت و مستقیم ذهن برای باز بودن وحی خداوند است. نقطه مقابل چارچوب بندی ذهن خلاقیت مغز و ذهن است.

 1. دغدغه ذهنی؛ دغدغه ذهنی باعث عدم دریافت وحی خدا میشود نقطه مقابل دغدغه ذهنی آرامش ذهنی است(آرامش ذهنی هیچ ربطی به میزان و حجم درگیری زندگی ندارد اگر شخصی انسان آگاهی باشد)
 2. نداشتن ذهن گسترده؛ داشتن ذهن گسترده باعث میشود وحی خدا را بیشتر دریافت کنیم ذهن گسترده دقیقا مانند دید گسترده است، برای توضیح به مقاله دستان خدا مراجعه کنید.
 3. عدم ارتباط با ناخودآگاه؛ ارتباط خوب با ناخودآگاه باعث دریافت بیشتر وحی خدا میشود.
 4. عدم تمرکز روی خواسته ها؛ تمرکز کافی داشتن برروی خواسته ها و اهداف باعث دریافت بیشتر وحی خدا میشود. جهان هستی برای شخصی که خواسته ایی ندارد چه وحی و پیامی میتواند داشته باشد؟ مثلا شما رئیس بانک هستید و به نیازمندان وام میدهید؛ اگر شخصی به شما مراجعه نکند و درخواستی نداشته باشد. شما میروید و به او بگویید که برای دریافت وام مراجعه کند؟
 5. هدف نداشتن؛ جهان هستی برای شخصی که هدف ندارد وحی و پیامی ندارد. هدف شما هرچه واضح، شفاف و روشن باشد وحی خداوند هم برای شما واضح و شفاف تر خواهد بود.
سرفصل مطالب

نظرات شما

۱ دیدگاه تا کنون منتشر شده است. شما هم در این گفت و گو مشارکت کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
دیدگاه شما بعد از تایید مدیریت سایت منتشر خواهد شد.
عضو سایت هستید؟ برای ثبت دیدگاه خود وارد شوید.

  علی قشلاقیان
  ۸ ماه و ۲۷ روز عضو سایت
  دانشجوی سایت

  به نام پرودگار یکتا که مهربانی اش بی حد و مرز است 💖
  مطالب ارزشمند وحی خدا به ما رو کامل و دقیق خوندم و بسیار عالی بود ، تو نظر قبلیم و صفحه :آینده از قبل رقم خورده است -گفتم که هیچ اتفاقی اتفاقی اتفاق نمیافته و الان باز شاهد گواهی حرفم شدم در صفحه بعدی که الان خوندم و باز خدارو شاکرم ، دقیقا هم همینطور هستش و با عقیده و افکار من کاملا مطابقت داره تمامی مطالب ارزشمندتون- دلیل خودمو بر وحی خدا به بنده هاش بر این میدونم که /با یه جمله قشنگ اگه بخوام حسمو بگم : * من دوست دارم به طبیعت به عنوان یک ایستگاه پخش نامحدود فکر کنم که خداوند هر لحظه با من سخن میگوید کافیست تنظیم کنم *
  اگه یه چیزی میفته به ذهنم نمیگم هیچ وقت به خودم که چه فکری خوبی به سرم زد میگم خواست خدا بوده متوجه این شدم ، اگه بی دلیل یه کاریو که خیلی هم برام پیش اومده تو زندگیم به دلم میفته یهویی و انجام میدم میدونم که تنها خواست من نبوده و بعد گوش دادن به ندای دلم شاهد نتیجش هم بودم از رو صداقت محض میگم و دلیلی ندارم دم اذان صبح دروغ بگم خیلی برام پیش اومده و تنها خودش و خودم میدونم که علتش چی بوده و پیامش چی بود برام ،حتی شده عوض کردن یه مسیر یا رد شدن از کوچه ناخواسته باشه . اونایی که متوجه میشن و گوش میدن به ندای قلبشون میدونن من چی میگم .