سرفصل مطالب
سرفصل مطالب

دیباچه

همه‌ی ما انسانها فارغ از سن ،جنس ،شغل ، موقعیت اجتماعی ، میخواهیم که به اهدافمان برسیم که یک حس را تحربه کنیم؛ یک حس خوشبختی ، یک حس رضایت ، یک حس شادی ، آرامش ، لذت ، سبکی …
اما خدا راز قشنگ ترین و لذت بخش ترین حسی که بعد از تجربه آن به چیزی نیاز نداریم را در دسترس ما قرار داده است؛ برای دانستن این راز بزرگ و استفاده از آن تا آخر این مقاله همراهمان باشید.

عشق بازی با خدا

کارتنی رنگی که روی آن نوشته شده است عشق به خدا

بالاترین حس رضایت، شادی، آرامش، عشق، خوشبختی و لذتی را که میتوانیم تجربه کنیم در عشق بازی و شناخت خدا و رابطه با خدا میباشد. عشق بازی و شناخت و رابطه با خدا به این معنی نیست که اهدافمان را رها کنیم؛ اتفاقا وقتی با خداوند ارتباط برقرار کنیم خیلی راحت تر میتوانیم به سمت اهدافمان حرکت کنیم. اصراری ندارم که خدا وجود دارد یا وجود ندارد! با چشم دل این مقاله را تا انتها بخوانید…

از شما میخواهم که دو نفر انسان را تصور کنید با شرایط و موقعیت های یکسان؛ از نظر شغل، سن، سلامتی، محل زندگی و… ، تمام شرایط این دو نفر یکسان! یکی از این دو نفر تصمیم میگیرد که مسئولیت همه چیز را در زندگیش به دوش بکشد: روی خودش کار کند، توانمندیهایش را بالا ببرد،کوله بارش را پر کند و تنهایی به سمت اهدافش پیش برود … به نظر شما عملکردش چگونه خواهد بود؟چقدر باید انرژی بگذارد؟چقدر باید قدرت و توانایی داشته باشد؟اصلا تا چه حد میتواند کوله بارش را پر کند؟

حالا نفر دوم علاوه بر اینکه روی خودش کار میکند، توانمندیهایش را بالا میبرد، توانسته است خداوند را به یاری خودش بیاورد، خداوند را پشت سر خودش دارد، به عبارتی خدا را باور دارد. شما فرض کنید که؛ میخواهید در شهر خودتان یک مجوز خیلی مهم بگیرید، اگر گله کنده ترین و با نفوذ ترین آدم آن شهر حامی تو باشد؛ مثلا برادرت باشد، دوست صمیمی شما باشد، چقدر با اطمینان و قدرت بیشتری به سمت جلو حرکت میکنید و صحبت میکنید؟ صرف اینکه فقط مطمئن هستید یک شخص قدرتمندی هست که هوای شما را دارد، عملکرد و قدرت و توانایی شما چند برابر افزایش پیدا میکند؟

سقف کوتاه تلاش ما!

ما انسانها هر چقدر هم که قوی باشیم باز همه نمیتوانیم به همه ی شرایط و چالشها غلبه کنیم. حالا از شما میخواهم که دو شخص بالا را منطقی بررسی کنید؛ کدامیک قوی تر عمل میکند؟ کدامیک میتواند در مسیر رسیدن به موفقیت بهتر نتیجه بگیرد؟ کدامیک میتواند باور قوی تری داشته باشد که هر اتفاقی در مسیر بیافتد به نفع من است؟آن شخصی که خدا را همراه خودش دارد؟ یا نه شخصی که خودش به تنهایی میخواهد در مسیر موفقیت حرکت کند؟

دوست من از تو میخواهم که خودت را تصور کنی بدون وجود خدا، میخواهم خودت را تصور کنی که میخواهد با اتکا به توانایی های خودش به موفقیت برسد …صحبت این نیست که خدایی هست یا خدایی نیست ؟اما اگر خدایی باشد و ما بتوانیم به او وصل شویم! اگر خدایی باشد و ما بتوانیم رابطه ایی را با او شکل دهیم و مطمئن شویم که همیشه است!اگر خدایی باشد که جهان هستی را خلق کرده باشد !آنوقت چه میشود ؟آنوقت شما میتوانید با این حمایت و قدرت و توانایی که در اختیار دارید آن انقلاب عظیمی که در ذهنت هست را رقم بزنی؟

می‌دانید که چه چیزی میخواهم بگویم؟ میگویم که؛شاید گاهی وقت‌ها هم لازم است که خیلی روی خودمان حساب نکنیم.(در مقالات بعدی راجع به اینکه خدا  چیست؟خدا کیست؟خدا را در کجا میتوان یافت ؟هم صحبت میکنیم)تا اینجا صحبت کردیم که انسان با الله چگونه است؟انسان بدون الله چگونه است؟تعصب ها ، تفکرات و انسانهایی که از اسم خداوند سو استفاد کرده اند رو کنار بگذارید،بدون پیشفرض ذهنی این مقاله را بخوانید؛ بحث ما نه مذهبی میباشد نه دینی! فقط و فقط راجع به خود خدا صحبت میکنیم.

ظرفیت ذهن و فیزیک انسان

صفحه ایی بنفش رنگ که شکل مغز انسان بر روی آن است

خداوند انسان را به زمین فرستاد؛ حالا یا طی روند تکامل یا چیزی که مذهبیان میگویند، شاید هم هر دو گروه یک چیز را میگویند. ما آدمها باید این را بپذیریم که از نظر قدرت بدنی قدرتمند ترین موجود جهان نیستیم اما از لحاظ قدرت تفکر، درک و تجزیه و تحلیل و اختراعات شواهد نشان میدهد که؛ اشرف مخلوقات هستیم.

آن توانایی هایی که ما بدون خدا داریم؛ اصلا در ذهن یک فرد معمولی نمیگنجد! ظرفیت مغز هر انسان به اندازه ی برج های دوقلو آمریکا اگر فلش چیده شود روی همدیگر ظرفیت دارد؛ میانگین استفاده مغز هر انسان در دنیا 3/. ، انیشتین و ابوعلی سینا 13/. ، این ما هستیم که یاد نگرفته ایم از این ابر کامپیوتر چگونه استفاده کنیم! انرژی فیزیکی هر شخص به تنهایی به اندازه انرژی هست که میتواند 48 ساعت برق شهر بزرگی مانند کالیفرنیا را تامین کند! خیلی مهم است که ما این ابر توانایی و ابر قدرتها را بشناسیم و به ظهور برسانیم. از شما میخواهم که یک لحظه فکر کنید به اینکه اگر خداوند در کنار این قدرتهای بشری قرار بگیرد چه میشود؟ قدرت هر شخص چند برابر افزایش پیدا میکند.

زئوس خدایی و هرکول زمینی!

خدای زمین که در افسانه های یونان به اسم زئوس میباشد و همه چیز را خلق کرده است و در افسانه ها قدرت مطلق میباشد؛ یک فرزند دارد به اسم هرکول، چون مادر هرکول الهه هست و خدا نیست و با بقیه جانداران متفاوت است،برای اینکه کشته نشود به روی زمین تبعید میشود. هرکول شبیه آدمهاست که قدرتهای زئوسی (خداوندی) هم دارد. یک جا در افسانه ها زمانی که هرکول در حال جنگ میباشد و زئوس به کمکش می آید قدرت و توانایی هرکول نامحدود میشود و در جنگ پیروز میشود.

دوست من! خود تو هم یک هرکول هستی! من هم یک هرکول هستم! دوستت هم یک هرکول است!هر شخصی به تنهایی بدون هیچ استثنایی یک هر کول است. حالا اگر در کنار این هرکول قدرت بی انتهای الهی هم قرار بگیرد، تو هم نا محدود میشوی؟یک لحظه فکر کنید در کنار قدرت و توانایی عظیمی که پروردگار در اختیار تک تک ما انسانها بدون هیچ استثنایی قرار داده است و حتی اکثر ما انسانها از این قدرت ها بیخبر هستیم و فقط در بالا به یک بخش کوچکش اشاره کردیم خدا هم قرار بگیرد و همراه همیشگی لحظه های زندگی ما بشود !آنوقت چه؟ من و تو هم نا محدود میشویم؟ من و تو هم پیروز اصلی میشویم؟ فقط باید این هرکول درونمان را کشف کنیم و آنوقت است که میبینیم بسیاری از چالشها، مشکلات، درگیری ها به راحتی حل میشوند و با سبک بالی به ست اهدافمان حرکت میکنیم.

بهترین راه برای به ظهور رساندن هرکول درونمان چیست؟وصل شدن به همان زئوس بزرگ ، پیدا کردن همان زئوس بزرگ.
اگر هرکول زمینی در کنار زئوس خداوندی باشد چه میشود؟با وصل شدن به قدرت لایزال الهی میبینید که چه اتفاقات شگرفی در زندگی شما رخ میدهد.

در پایان

اگر برای وصل شدن به پروردگار مجاهدت و تلاش کنید به طور یقین نتیجه خواهید گرفت،اما بشرط آنکه هرگز افراط و زیاده روی نکنید، به خصوص در اوایل باید به تدریج پیش بروید و کم کم سعی کنید درک و شناخت خود را از خود وخدا و جهان هستی بالا ببرید.مطمئن باشید اگر مداومت داشته باشید به تدریج نورانیت در قلب شما پدیدار خواهد شد و به هدف خود خواهید رسید.

خدای بزرگم تو را سپاس بخاطر حضورت، بخاطر وجودم، بخاطر اینکه مرا انسان آفریدی، توان عشق ورزیدن به من عطا کردی، بخاطر قدرتهایی که در درون من قرار دادی ،بخاطر کمکت که مرا یاری میکنی فرزند خلف تو بر روی زمین باشم، خدای بزرگم از تو میخواهم هر لحظه بیشتر و بیشتر خودت را در زندگیم نمایان کنی.

صفحه ایی تیره که نور از بالای آن تابیده است و دستی به حالت دعا

سرفصل مطالب

نظرات شما

۳ دیدگاه تا کنون منتشر شده است. شما هم در این گفت و گو مشارکت کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
دیدگاه شما بعد از تایید مدیریت سایت منتشر خواهد شد.
عضو سایت هستید؟ برای ثبت دیدگاه خود وارد شوید.

  علی قشلاقیان
  ۸ ماه و ۲۷ روز عضو سایت
  دانشجوی سایت

  به نام خالق زیبایی ها (الله)💓

  وقتی تو زندگیت به مشکل یا مسئله ای برخوردی و حس کردی هیچ راه امیدی برات نمونده، البته تو ذهنیت خودت ، و هی پیش خودت تو خلوتت میگی: پروردگارا 🙏آیا مسیری جدید برام پیدا میشه یعنی😟 که از این شرایط رها بشم؟! ! اون لحظه به این (جمله ام) فکر کن که- همون *خدای واحد * از تو دل سنگ ها هزااارااان کیلومتر مسیر وا کرده برای خوردن آب 💧تو نقطه های خاصی از کره خاکیش 🌏 برای بنده ها ش که خیلیا بهش میگن :(چشمه)

  عزیز -تو قدرت الله رو تو ذهنت عمیقا درک کن و باور کن به بزرگیش و مهربونیش و توانا بودنش تو عالم، ببین چطور درآی بست ات رو مثل داستان حضرت یوسف و زلیخا، برات دونه دونه باز میکنه اگه ایمان داشته باشی به حکمتش، که لازمه صبره ، اگه دیدی مشکلی هست که بی دلیل نیست بدون از یاد خدا غافل موندی و تنهایی میخوای از پس همه کارای ناممکن ات بر بیای بدون در نظر گرفتن رضایت الله و توکل بهش ، اما اگه شاکرش باشی دائما هیییچ مشکلی نمیتونه جلوت قد علم کنه چون معبودت پشتته ، نمیشه با خدا باشی و هر لحظه با یادش تو دلت زندگی کنی و چیزی بخواد مانعت باشه چون همه چیز به اراده پرودگار داره هدایت میشه، اگه مسئله ای هست تو زندگیم مشکل از منه 🙋، از باورمه از افکارمه از درونمه ، پس خدا بهم مسیر درست رو همیشه تو دلم نشون میده و داده ، کافیه قوانین هستیش رو یاد بگیرم بلد باشم از طرف دستانش تو این دنیا که انتخاب کرده (استاد علیرضا غروی بزرگ دل ) ❤
  و طبق اون قوانین موجود برم جلو و هم جهت شم اونوقت دیگه مسئله ای هم برام پیش بیاد به اشکال مختلف/ دلیلش برام واضح میشه و آگاهانه از خالقم سپاسگذار میشم به خاطر لطف بیکرانش .

  الحمد الله رب العالمین *دائما*

  علی قشلاقیان
  ۸ ماه و ۲۷ روز عضو سایت
  دانشجوی سایت

  پروردگارا
  سپاسگذارم بابت تمام خوبی هایی که بی وقفه در لحظه به لحظه زندگیم تو زندگی لحظه ایت برام رقم زدی که شمارش به قدر تعداد برگ های طلایی فصل پاییزه که از ریزش هایش در زمان مقرر شده فقط خودت آگاهی . 🙏🙏🙏🙏

  مرتضی

  ممنون ازشما بابت مطالب مفید وتاثیرگذارتون بسیار بسیار عالی بود