چاکرا چیست؟
سرفصل مطالب
سرفصل مطالب

چاکرا چیست؟ چاکراها چگونه فعال می‌شوند و چه کاربردی در زندگی ما دارند؟ در این مقاله به طور مفصل به توضیح چاکراها پرداخته‌ایم. اکسیژن ضروری ترین نیاز سلول‌هاست. بیش از 50/. از مرگ و میرها در آمریکا ناشی از رژیم غذایی نامناسب و کمبود اکسیژن است. و کمبود اکسیژن نقش مهمی در تشکیل سلول‌های بدخیم و سرطانی دارد. برای داشتن انرژی زیاد یکی از فاکتورهای اساسی اکسیژن است. رساندن اکسیژن کافی از طریق چاکرا به بدن از طرفی هم برای سلامتی، هم زنده بودن، سرطان نگرفتن و بدخیم نشدن سلول‌ها ضروری است از طرف دیگر برای انرژی داشتن هم بسیار مهم است.

یکی از دلایل کم انرژی بودن ما این است که اکسیژن به اندازه‌ایی که باید به بدنمان نمی‌رسد. آزمایشات محقق آمریکایی به ما اثبات کرد که اگر برای یک سلول مواد مورد نیاز تامین شود، مواد زائد به درستی دفع شود، اکسیژن مورد نیاز برای سوخت و ساز تامین شود تا بی‌نهایت این سلول می‌تواند زنده بماند.

تنفس دیافراگم

بیشترین حالت دفع مواد زائد زمانی است که انسان یک نوع تنفس خاص را انجام می‌دهد یا ورزش انجام می‌دهد. زمانی که انسان ورزش انجام می‌دهد 16 برابر دفع مواد زائد بیشتر انجام می‌شود. وقتی مواد زائد نتواند دفع شود نتیجه‌اش می‌شود تبخال، جوش، تب، درد، گرفتگی‌های بدن، مرگ سلول‌ها، سرطان، سرفه، عطسه و کسلی… تنفس عمیق از ناحیه‌ی دیافراگم بیش از هر عامل دیگری سیستم لنفاوی را به حرکت در می‌آورد و بیشترین جذب اکسیژن اتفاق می‌افتد.

برای داشتن انرژی تا می‌توانیم باید حجم دریافت اکسیژن را بالا ببریم. 1 و 4  و 2  بهترین تناسب تنفس دیافراگمی است. یعنی هر چقدر زمان دم اختصاص پیدا کرد چهار برابر آن هوا را داخل ریه حبس می‌کنید و دو برابر زمان دم بازدم انجام می‌دهید. روزی ده دقیقه این تمرین را انجام دهید. هر چقدر بیشتر نفس عمیق بکشید به تدریج حجم ریه‌ها افزایش پیدا می‌کند.

درمان بیماری

درمان سرطان

باور کنید هر بیماری قابل درمان است حتی سرطان. شاد بودن در درمان بیماری بسیار موثر است. سلول‌های ما در هر لحظه در حال تولد و مرگ هستند. از پوست گرفته تا معده و روده… حالا بعضی از سلول‌ها سه روزی یکبار، معده هر دو هفته یکبار و اسکلت بیشتر از همه زمان میبرد که 11 ماه طول می‌کشد. با این حساب ما هر 11 ماه یک بدن جدید داریم. اگر ما به سیستم و سازوکاری دسترسی داشته باشیم که بتوانیم سلول‌هایی که ایجاد می‌شوند را سالم نگه داریم به طبع می‌توانیم بدن سالمی داشته باشیم.

اگر هر دو هفته سلول‌های معده‌ عوض می‌شود پس چرا افرادی که مبتلا به زخم معده می‌شوند ظرف دو هفته درمان نمی‌شوند؟ چون بعد از مرگ هر سلول، تولد سلول جدید از حافظه‌ی سلول قبلی می‌باشد. علت بیماری سلولی که از اول سالم بوده‌است چیست؟ اگر ما بتوانیم علت بیمار شدن این سلول را پیدا کنیم بحث بیماری کلا حل می‌شود.

قدرت‌های تاثیرگذار در بهبود بیماری

 • قدرت فکر (به مقاله قدرت فکر دروغ یا واقعیت مراجعه کنید)
 • احساسات ما (به مقاله احساسات ما خالق زندگی ما مراجعه کنید)
 • ارتعاشات درونی ما
 • تجسم(بهترین مورد در درمان بیماری چون قدرت تفکر و احساس خوب را هم به همراه دارد. به این صورت که عضو بیمار را در ذهن سالم ببینید، عقلانی یا غیر عقلانی بودنش اهمیتی ندارد)
 • انرژی‌هایی که از اطراف دریافت می‌کنیم(در این مقاله به بررسی این مورد می‌پردازیم)

اسحاق جنینز: پزشکی که تحقیقاتش در رابطه با درمان بیماری‌هاست به این نتیجه رسید که منشا بیماری کمبود انرژی است و تنها نیروی شفا بخش بیماری در درون ماست. بسیار مهم است که ما در چه محیط‌هایی قرار می‌گیریم، چه احساس‌هایی در درونمان داریم، افکار و ارتعاشات درونی ما چیست؟

تامین انرژی بدن ما

 1. غذا
 2. چاکرا ها

چاکرا چیست؟

همه‌ی ما اطرافمان هاله‌هایی از انرژی داریم که هر کدام از این هاله‌ها توسط کانال‌هایی به اسم چاکرا به درون ما وصل شده‌است. وظیفه‌ی چاکرا تبادل انرژی بین محیط و بدن ما است. محیط اطراف ما پر از انرژی است و ما اطراف بدن خود 72 هزار مرکز چاکرا داریم. تمامی چاکراها به صورت مخروطی شکل هستند. گاهی این چاکراها دچار اختلال می‌شوند و انرژی که باید وارد بدن ما شود را دریافت نمی‌کنیم. بر اساس اینکه کدام چاکرا دچار مشکل شود بیماری در اعضا متناظر همان چاکرا رخ می‌دهد.

چگونه چاکرا دچار اختلال می‌شوند؟

اگر بدانیم که چاکراها چگونه دچار اختلال می‌شوند و بتوانیم از این امر جلوگیری کنیم تا حدود زیادی می‌توانیم جلوی بیماری‌ها را بگیریم. چه زمانی چاکرا دچار اختلال می‌شوند؟ 

 • صدمات فیزیکی( مثل تصادف شدید، ضربه‌ی ناگهانی)
 • مشکلات روحی
 • شکست‌های عاطفی
 • احساسات منفی
 • مصرف مواد مخدر
 • مصرف الکل
 • عصبانیت
 • ترس شدید
 • اضطراب و نگرانی
 • قرار گرفتن در محیط‌های منفی
 • اعتماد بنفس پایین
 • مورد مواخذه قرار گرفتن

وقتی دچار اختلال شد چگونه اختلال را برطرف کنیم؟ تا می‌توانیم باید از انجام هر یک از موارد بالا پرهیز کنیم و هر کدام را انجام می‌دهیم کنار بگذاریم. مدیتیشن‌های پاکسازی هر چاکرا را انجام دهیم. تولد هر سلول ارتباط مستقیمی با افکار ما دارد. افکار ما حتی روی مرگ و زندگی ما تاثیر دارد. با کمک قدرت احساس و فکر می‌توانیم قوانین فیزیکی و علم پزشکی را زیر سوال ببریم.

دو انرژی سلول

کاربرد چاکرا چیست؟

هر سلول دارای دو نوع انرژی است.

 1. انرژی فیزیکی(غذا)
 2. انرژی منبع(انرژی جاری در جهان هستی): اگر ما هم راستا با جهان هستی باشیم این انرژی‌ها را دریافت می‌کنیم. اگر در راستای مقاومت باشیم این انرژی دریافت نمی‌شود.

دریافت بیشترین انرژی از اطراف

اطراف ما سرشار از انرژی منبع(هماهنگی و عشق) است. ما باید بتوانیم از طریق چاکراها این انرژی را از اطراف بگیریم. زمانی که ما عشق می‌ورزیم بیشترین هماهنگی را با کائنات و انرژی موجود در جهان هستی داریم. تجربه‌ی عشق خالص بدون چشم داشت و انتظار ما را کاملا هم‌راستا با انرژی منبع می‌کند. این عشق می‌خواهد عشق به گل باشد، عشق به همسر باشد، عشق به کار باشد و…

انسان‌های افسرده و عصبی به سرعت به بیماری‌ها عجیب و غریب مبتلا می‌شوند. عصبانیت به ناآرامی‌های ذهنی و درونی‌های ما بر می‌گردد که منجر به اختلال چاکراها و بیماری می‌شود. هر چه خود را بیشتر درگیر مسائل روزمره کنید خود را ناتوان تر می‌بینید؛ تا می‌توانید باید آرامش را تجربه کنید. طبیعی است که اتفاقاتی در بیرون منجر به عصبانیت و ناراحتی ما شوند اما بلافاصله باید به این فکر کنید که اولین کسی که آزار می‌بیند خودتان هستید. بدن انسان از میلیون‌ها سلول تشکیل شده است که هماهنگی بین آن‌ها راز سلامتی است. چگونه سلول‌های سالمی داشته باشیم؟ 

 • دفع مواد زائد به درستی اتفاق افتد(که با تنفس دیافراگم و ورزش امکان‌پذیر است)
 • رسیدن اکسیژن کافی به سلول‌ها(با تنفس دیافراگم اکسژن کافی به سلول‌ها می‌رسد)
 • درمان چاکراها

دو مدل تفکر برای پیشگیری از بیماری داریم؛ فرار از بیماری- تقویت سیستم دفاعی( تمرکز ما برای پیشگیری از بیماری باید بر روی سیستم دفاعی باشد)

چرا چاکرا یاد بگیریم

انرژی جهان هستی انرژی منبع و هماهنگ است اگر انرژی درونی ما ناهماهنگ باشد ریتم زندگی ما بهم می‌خورد و نمی‌توانیم از انرژی حمایتگر هستی برخوردار شویم. باید ریتم زندگی در تعادل باشد تا انرژی منبع از طریق چاکرا وارد بدنمان شود. اندوه و غم و بیماری ساخته‌ی ذهن بشر است، بازتاب ذهن انسان است. در طبیعت خدا غم و اندوه و بیماری راه ندارد. ما محدود به جسم نیستیم، ما شش کالبد داریم؛ کالبدهای فیزیکی، ذهنی، اثیری، علی، اتریک، روح. چاکرا ها در جسم فیزیکی نیستند که قابل دیدن باشند. چاکراها یا مراکز چرخان انرژی در بدن اثیری ما قرار دارند. چاکراها مانند مولد عمل می‌کنند و نیروها را از کیهان می‌گیرند و در بدن ما تبدیل به انرژی می‌کنند.

وظایف چاکراها

 1. جذب پرانا و تبدیل آن به انرژی و پخش به کلیه‌ی نقاط بدن
 2. کنترل و انرژی بخشیدن به اندام‌ها و اعظای بدن و کنترل غدد درون ریز
 3. جایگاه دریافت‌های روحی انسان
 4. رشد قابلیت‌های روحی و روانی

هفت مدار انرژی(چاکرا)

چاکراها(مراکز انرژی،مدارهای انرژی) مراکز هفتگانه قدرتمند در ستون فقرات که در کالبد اثیری قرار دارند و در واقع رابط بین جسم و روح هستند. چاکرا کلمه‌ای سانسکریت و به معنای چرخ است. هفت مدار انرژی روی نادی اصلی قرار دارند و در سرتاسر ستون فقرات به صورت دوار امتداد دارند. هفت مرکز انرژی عبارتند از:

 1.  ریشه
 2.  خاجی
 3.  خورشیدی
 4. قلب
 5.  گلو
 6.  پیشانی
 7.  فرق سر

کاربرد چاکرا چیست؟

در زیر به بررسی و توضیح هر یک از چاکراها می‌پردازیم:

 ریشه

محل قرار گیری این چاکرا وسط پا به سمت پایین، در انتهای ستون فقرات(دم‌چه) قرار گرفته است. به رنگ قرمز، این چاکرا انرژی حیات را بوجود می‌آورد و شخص را محکم و استوار بر روی زمین نگه می‌دارد. این چاکرا انرژی و شادابی انسان را تامین می‌کند. بر حس بویایی و بخش‌های محکم بدن انسان مثل ناخن‌ها، دندان‌ها و استخوان‌ها نظارت می‌کند. پر کار بودن این چاکرا فرد را خود محور، مادی گرا، سلطه جو می‌کند. کم کار بودن این چاکرا موجی تجربه‌ی احساساتی از قبیل: ناامنی، خستگی، افسردگی و اضطراب و عصبانیت می‌شود. عدم تعادل چاکرای ریشه علائم فیزیکی مانند کمردرد، درد مفاصل، یبوست، ضعف سیستم ایمنی بدن و چاقی می‌شود. برای برقراری تعادل در این چاکرا باید شک و تردید و منفی بافی را کنار گذاشت و دلخوری‌های گذشته را کنار گذاشت و و انسان‌ها را بخشید. برای انجام پاکسازی چاکرای یک کلیک کنید.

خاجی

 این چاکرا در 5 سانت پایین ناف قرار دارد. به رنگ نارنجی، این چاکرا بیانگر توازن احساسی و خلاقیت در افراد است. اگر چرخش این چاکرا سالم باشد؛ شما به زندگی امیدوار و خوش بین می‌شوید و ارتباط موثر با دیگران برقرار می‌کنید. پر کاری این چاکرا موجب می‌شود تبدیل به فردی احساساتی شوید و سریع عاشق شوید. کم کار بودن این چاکرا موجب منزوی شدن فرد و بی تفاوتی نسبت به همه‌چیز می‌شود. عدم توازن در این چاکرا موجب ناتوانی جنسی، درد در قسمت پایینی کمر، مشکلات روده‌ی بزرگ و مشکلات مثانه می‌شود. توازن در چاکرای خاجی موجب خوش‌بینی، امیدوار بودن، کمک به دیگران، آرامش خواهد شد. برای انجام پاکسازی چاکرای دو کلیک کنید.

خورشیدی

چاکرای خورشیدی حدود 5 سانت بالای ناف قرار دارد. به رنگ زرد، این چاکرا به درک و فهم فرد کمک می‌کند و عزت نفس انسان را افزایش می‌دهد و موجب خوش بینی و خلاقیت فرد می‌شود. عملکرد سالم این چاکرا موجب اعتماد بنفس شخص می‌شود. پرکاری این چاکرا موجب خشم و حالت تهاجمی و ناسازگاری در انسان می‌شود. کم کار بودن این چاکرا موجب منفی نگری و ضعف در قدرت تصمیم‌گیری به همراه دارد. عدم تعادل در این چاکرا فرد را بی‌انرژی و خسته می‌کند و مشکلات کبدی و دردهای مفصلی به همراه دارد. برای توازن در این چاکرا باید دلیل حساسیت خود را شناسایی و از بین ببرید. برای انجام پاکسازی چاکرای سه کلیک کنید.

قلب

 در مرکز سینه و امتداد قلب قرار دارد. رنگ این چاکرا سبز است، چاکرای قلب چاکرای عشق الهی است، مواردی مانند عشق ورزیدن و دوست داشتن مرتبط با این چاکرا است. عملکرد سالم این چاکرا قلب شما را مهربان و با محبت خواهد کرد. پرکار بودن این چاکرا موجب می‌شود در عشق احساس مالکیت داشته باشید و همیشه طلبکار و بد اخلاق باشید. کم کاری این چاکرا باعث می‌شود وحشت زده و هراسان باشید و مدام احساس عذاب وجدان را تجربه کنید. عدم توازن در این چاکرا موجب مشکلات تنفسی و قلبی، نفس تنگی، درد سینه و فشار خون بالا می‌شود. برای اینکه بتوانید در این چاکرا تعادل ایجاد کنید باید بتوانید خود و دیگران را ببخشید و احساسات سرکوب شده را کنترل کنید و با خود دوست و رفیق باشید. برای انجام پاکسازی چاکرای چهار کلیک کنید.

گلو

 محل قرار گیری این چاکرا در سطح گلو قرار دارد. چاکرای گلو به رنگ آبی است، چاکرای گلو در انتقال افکار و عقاید نقش مهمی را ایفا می‌کند. عملکرد سالم این چاکرا موجب می‌شود از ابراز حقیقت هراسی نداشته باشید و برای صحبت دیگران اهمیت قائل شوید. پرکاری این چاکرا موجب می‌شود پیوسته در حال حرف زدن باشید و ب حرف دیگران گوش ندهید. کم کاری این چاکرا شما را خجالتی و بی‌اندازه کم حرف خواهد کرد. عدم تعادل این چاکرا دردهای فیزیکی از جمله؛ تیروئید، عفونت گوش و بی‌حال بودن به همراه خواهد داشت. برای تعادل و توازن در این چاکرا به هبچ‌وجه دروغ نگوئید و شفاف سخن گویید و به ندای قلب خود پیش از صحبت کردن گوش دهید. برای انجام پاکسازی چاکرای پنج کلیک کنید.

پیشانی

این چاکرا در وسط پیشانی بالای دو ابرو قرار گرفته است. به رنگ نیلی، چاکرای پیشانی مرکز فرماندهی و ناظر بر چاکراهای دیگر است. عملکرد سالم این چاکرا موجب گوش دادن به شهود خود و داشتن خلاقیت بالا خواهد شد. پر کاری این چاکرا موجب از دست دادن واقع بینی، غرور کاذب، متعصب شدن، انحصار طلبی خواهد شد. کم کاری چاکرای پیشانی بی‌ثباتی و ترسو بودن را به همراه دارد. در صورت عدم تعادل مشکلات فیزیکی از قبیل؛ نگرانی همیشگی، سردرهای مکرر، حواس پرتی، مشکلات چشمی و ضعیف شدن حافظه را به همراه خواهد داشت. برای ایجاد توازن و تعادل در این چاکرا باید بتوانید به شهود خود اعتماد کنید، مراقبه و مدیتیشن و تجسم انجام دهید. برای پاکسازی چاکرای شش کلیک کنید.

فرق سر

 محل قرار گیری این چاکرا در بالاترین بخش سر قرار گرفته است. رنگ چاکرای هفت بنفش است. چاکرای فرق سر در ارتباط با بیماری های ذهنی است و موجب تنظیم خواب می‌شود. همچین به احساس وحدانیت ما با جهان هستی مرتبط است. سلامت این چاکرا درک وحدانیت وجود را ببه شما می‌دهد. پرکاری این چاکرا افسردگی و ناامیدی به همراه دارد. کم کاری چاکرای فرق سر موجب انزوا و گوشه نشینی می‌شود. عدم تعادل این چاکرا بیماری‌های فیزیکی از جمله مشکلات سیستم عصبی، بی‌خوابی، ناراحتی، درهای میگرنی، بیماری‌های پوستی را به همرا دارد. برای پاکسازی چاکرای هفت کلیک کنید.

ماهیت چاکراها از انرژی و آگاهی است و ماهیت فیزیکی ندارند. چاکراها مرکز تبادل انرژی از درون به بیرون و از بیرون به درون هستند. چرخش چاکراها در فضای شعورمندی است که به صورت خودکار خود را پاکسازی می‌کنند. در جهت عقربه‌های ساعت شارژ و در خلاف عقربه‌های ساعت دشارژ می‌شوند. هرچاکرا بر اعضای بدن فیزیکی تاثیر دارد و هر چاکرا محدوده‌ی مشخصی از بدن را تحت کنترل دارد. چاکرا تحت هیچ شرایطی مسدود نمی‌شود فقط تنظیمش بهم می‌خورد. قبل از اینکه بیماری خودش را به بدن فیزیکی برساند در مدارهای انرژی از طریق تعغیر رنگ هاله‌ها مشخص می‌شود. اگر چرخش چاکرا درست باشد حالت مخروطی دارد و باز و قوی و پررنگ است.

دسته‌بندی چاکرا

چاکرا چگونه عمل میکند؟

از یک نظر هفت چاکرا به دو دسته تقسیم می‌شوند؛

 1. چاکرای تحتانی؛ 1، 2، 3، 4 که مربوط به بقا و جسم فیزیکی است و جسم فیزیکی را کنترل می‌کند.
 2. چاکرای فوقانی، 5، 6، 7 مربوط به افکار و احساسات و آگاهی.

دسته بندی دیگر چاکراها؛

 1. غریزی و بدن حیوانی؛ پایین تر از چاکرای ریشه هستند و در ارتباط با حیوانات هستند. چاکرای ریشه‌ی انسان می‌شود چاکرای آج حیوانی. حیواناتی که غریزه‌ی بالاتری دارند طبیعتا چاکرای قوی تر هم دارند. چاکرای حیوانات در جهت موهایشان شارژ و در جهت خلاف موهایشان دشارژ می‌شوند.
 2. بدن و مرتبه‌ی انسان؛ که در سه دسته‌ی چاکرای اصلی، فرعی، ریزچاکرا تقسیم می‌شوند.
 3. لوکاها؛ بالای چاکرای تاج(هفتم) انسان که مربوط به قسمت‌های معرفتی است.

تست چاکرا

در زیر پرسشنامه‌ایی به منظور بررسی وضعیت چاکراها قرار داده شده‌است. بعد از اتمام و نوشتن مجموع در هر قسمت، قسمت چگونه از نتایج استفاده کنم را بخوانید. با زدن تست و استفاده از نتایج متوجه خواهید شد که کدام یک از چاکراهای شما قوی و کدام یک نیاز به پاکسازی دارد. در نظر داشته باشید که پاسخ‌های شما طبق حالت روحی شما متعغیر است؛ پس در شرایط روحی متفاوت پاسخ دهید.

تست چاکرا اول

 1. آیا با بدن فیزیکی تان راحت هستید و به ندرت بیمار می‌شوید؟ الف) بله ب) خیر ج) هردو
 2. آیا انگیزه‌ی زیادی دارید و به بیشتر اهدافتان می‌رسید؟ الف) بله ب) خیر ج) هردو
 3. آیا در مورد هر مسئله‌ایی صبور هستید و فقط در موارد محدود تمایل به نزاع دارید؟ الف) بله ب) خیر ج) هردو
 4. یک نیروی قوی برای زندگی کردن دارید و احساس می‌کنید حق حیات دارید؟ الف) بله ب) خیر ج) هردو

تعداد بله؟—.  خیر؟—. تعداد هردو؟—.

تست چاکرا دوم

 1. آیا رها از مشکلات آسم و همچنین آلرژی‌ها( آلرژی پوستی و عفونتی) هستید؟ الف) بله ب) خیر ج) هردو
 2. آیا ذهن خلاقی دارید و توانایی دیدن شرایط از دیدگاه‌های مختلف را دارید( از نظر ذهنی و احساسی)؟ الف) بله ب) خیر ج) هردو
 3. آیا اعتماد بنفس، با اشتیاق و خوش برخورد هستید و می‌توانید همواره با ظاهری مثبت در زندگی، شادی را به دیگران گسترش می‌دهید؟ الف) بله ب) خیر ج) هردو
 4. آیا به خود احساسی تان متصل هستید و درک می‌کنید که آن احساس و بیان احساسات حق شماست؟ الف) بله ب) خیر ج) هردو

تعداد بله؟—.  خیر؟—. تعداد هردو؟—.

تست چاکرا سوم

 1. آیا رها از مشکلات گوارشی مانند زخم معده، ناسازگاری های غذایی، یبوست یا اسهال، دیابت، کبد چرب، هستید؟ الف) بله ب) خیر ج) هردو
 2. آیا ذهن قوی و باهوشی دارید و حافظه‌ایی خارق‌العاده دارید و چیزهای جدید را به راحتی یاد می‌گیرید؟ الف) بله ب) خیر ج) هردو
 3. آیا می‌توانید بگوئید که ایگوی شما متعادل است و به اندازه‌ی کافی اعتماد بنفس دارید که به راحتی اگر اشتباهی کردید، اتباهتان را بپذیرید و تایید کنید؟ الف) بله ب) خیر ج) هردو
 4. آیا سیستم باورهای شما بر این اصل استوار است که یک قدرت برتر وجود دارد و آیا از قدرت شخصی خود استفاده می‌کنید تا در مورد باورهایتان آزادانه بحث کنید؟ الف) بله ب) خیر ج) هردو

تعداد بله؟—.  خیر؟—. تعداد هردو؟—.

تست چاکرا چهارم

 1. آیا تنفستان عمیق است و وقتی شرایط استرس آور است الگوی تنفسی‌تان ثابت می‌ماند؟ الف) بله ب) خیر ج) هردو
 2. آیا می‌توانید بدون احساس گناه یا پشیمانی به دیگرا نه بگوئید؟ الف) بله ب) خیر ج) هردو
 3. آیا دوستانه و مهربان هستید و به ندرت شایعه پراکنی می‌کنید؟ الف) بله ب) خیر ج) هردو
 4. آیا فردی عاشقانه و بخشنده هستید و به راحتی بدون توقع می‌بخشید و از حسادت رها هستید؟ الف) بله ب) خیر ج) هردو

تعداد بله؟—.  خیر؟—. تعداد هردو؟—.

تست چاکرا پنجم

 1. آیا به ندرت درد در گلو و شانه‌ها احساس می‌کنید و به ندرت به ابراز خودتان مشکل پیدا می‌کنید؟ الف) بله ب) خیر ج) هردو
 2. آیا خیلی بانظم هستید و این توانایی را دارید که برنامه‌ریزی کرده و به دیگران دستور بدهید؟ الف) بله ب) خیر ج) هردو
 3. آیا خود را فردی درستکار و وفادار می‌دانید؟ الف) بله ب) خیر ج) هردو
 4. آیا همواره حقایق درونی خود را ابراز می‌کنید و صرف‌نظر از شرایط با دیگران صادق هستید؟ الف) بله ب) خیر ج) هردو

تعداد بله؟—.  خیر؟—. تعداد هردو؟—.

تست چاکرا ششم

 1. آیا خوب می‌خوابید و می‌توانید صبح‌ها به راحتی و بدون مشکل بیدار می‌شوید؟ الف) بله ب) خیر ج) هردو
 2. آیا به شهود و بینش خودتان ایمان دارید و بدون از دست دادن تماستان می‌توانید تجسمات خوبی داشته باشید؟ الف) بله ب) خیر ج) هردو
 3. آیا یک درک عمیق از هستی خودتان دارید که به شما این امکان را می‌دهد که در افکارتان ترس و نگرانی کمی داشته باشید؟ الف) بله ب) خیر ج) هردو
 4. آیا به ناخودآگاهتان متصل هستید و آگاهی شهودی قدرتمندی دارید؟ الف) بله ب) خیر ج) هردو

تعداد بله؟—.  خیر؟—. تعداد هردو؟—.

تست چاکرا هفتم

 1. آیا احساس می‌کنید بدنتان پاک است و سیستم لنفاوی( سیستم سم زدایی) شما به درستی کار می‌کند؟ الف) بله ب) خیر ج) هردو
 2. آیا خودتان را فردی رویا بین می‌دانید و خلاقیت و الهامات شما نامحدود است؟ الف) بله ب) خیر ج) هردو
 3. آیا آگاهیی معنوی بالایی دارید و با انرژی مردانه یا زنانه خود در تعادل و هماهنگی هستید؟ الف) بله ب) خیر ج) هردو
 4. آیا به روشنگری و آگاهی جمعی معتقدید و فکر می‌کنید هدف و دانش معنوی دارید؟ الف) بله ب) خیر ج) هردو

تعداد بله؟—.  خیر؟—. تعداد هردو؟—.

چگونه از نتایج استفاده کنم؟

در بالا به تست چاکراها پرداختیم و علائم باز یا انسداد چاکرا را بررسی کردیم. اگر در هر قسمت چهار جواب بله دادیدیعنی به مرکز آن چاکرا متصل هستید. سه جواب بله بیانگر اسن است که درک خوبی از قدرت آن چاکرا دارید. تنها دو پاسخ بله یعنی این احتمال وجود دارد که از مرکز آن چاکرا استفاده کنید ولی هنوز درک کاملی از کارکرد آن ندارید. صفر پاسخ بله نشان‌دهنده‌ی درک خیلی کم از توانایی کامل چاکرا مربوطه است. هر چه اتصال شما به مرکز یک چاکرا قوی تر باشد یعنی شما دارید از بیشترین توانایی خود استفاده می‌کنید.

هفت مرکز انرژی

الگوی خواب چاکرها

بر اساس اینکه هر یک از افراد کدام یک از هفت چاکرا در آن ها فعال و فعالیتش غالب باشد الگوی خوابشان افردا متفاوت است. در زیر به بررسی هریک از الگوهای خواب میپردازیم;

چاکرای یک: بیشترین انرژی خود را از طریق چاکرای ریشه میگیرند و روزانه 10-12 ساعت میخوابند. حالت خواب این افردا اینگونه است که برروی شکم میخوابند.

چاکرای دو: بیشترین انرژی خود را از چاکرای خاجی دریافت میکنند و روزانه 8-10 ساعت میخوابند و مدل خواب این دسته از افراد به شکل جنین است.

چاکرای سه: افردای که چاکرای خورشیدی در آنها فعال و باز است روزانه 7-8 ساعت میخوابند و حالت خوابشان به پشت است.

چاکرای چهار: اشخاصی که بیشترین انرژی دریافتیشان از چاکرای قلب است روزانه 5-6 ساعت خواب دارند و حالت خوابشان به سمت چپ است.

چاکرای پنج: غالب انرژی دریافتی افرادی که از چاکرای گلو است روزانه 4-5 ساعت میخوابند و حالت خوابشان متناوب به چپ و راست متناوب است.

چاکرای شش: افرادی که چاکرای پیشانی در آنها غالب است و انرژی خود را از این چاکرا میگیرند روزانه 4 ساعت میخوابند و خوابشان حالت خواب و بیداری دارد اما پرانرژی هستند.

چاکرای هفت: اشخاصی که بیشترین انرژی دریافتیشان از چاکرای تاج است کمتر از 4  ساعت در روز خواب هستند و خواب این افراد آگاهانه است و فرد بدنش خواب است اما ذهن بیدار و هوشیاری دارد.

حرف آخر

در قرآن به سختی صحبت از چاکرا و پاکسازی آن شده‌است. در نظر داشته باشید که پاکسازی چاکراها منافاتی با خدا و قرآن ندارد. برای پاکسازی چاکراها باید از چاکراهای پایین به ترتیب شروع به پاکسازی کنید؛ چون چاکراها بهم مرتبط هستند. به جز چاکرای ریشه مابقی چاکراها که در جلوی بدن قرار گرفته‌اند به صورت غرینه با چاکراهای پشتی در ارتباطند و با باز شدن چاکرای جلو به صورت اتوماتیک چاکراهای پشتی باز و فعال خواهند شد.

سرفصل مطالب

نظرات شما

دیدگاهی برای این محتوا منتشر نشده است. اولین نفر باشید!
دیدگاه خود را بنویسید.
دیدگاه شما بعد از تایید مدیریت سایت منتشر خواهد شد.
عضو سایت هستید؟ برای ثبت دیدگاه خود وارد شوید.