کسی هست که دوست نداشته باشد سرنوشت پیروزمندانه‌ای داشته باشد؟ اما مگر سرنوشت دست ما است؟ مگر ما می‌توانیم انتخاب کنیم یک سرنوشت پیروزمندانه داشته باشیم یا نه؟
«سرنوشت» و «قضا و قدر» ترسناک‌ترین کلمات برای بشر هستند چون احساس می‌کنند آن‌ها را به زنجیر کشیده و آزادی‌شان را تهدید می‌کنند. برخی انسان‌ها تسلیم می‌شوند و هر اتفاقی برایشان افتاد، به حساب سرنوشت و قضا و قدر می‌گذارند و برخی به مبارزه با سرنوشت برمی‌خیزند و قصد مبارزه با آن را دارند.
تو جزو کدام دسته هستی؟ تو سرنوشت خودت را پذیرفتی یا با آن سر جنگ داری؟ من می‌خواهم به تو بگویم اگر عضو هر گروهی باشی، داری خطا می‌روی و اشتباه می‌کنی.
سرنوشت چیست؟ سرنوشت چیزی خودتان، باورها و افکار، اتفاق‌هایی که برای خودت رقم می‌زنی و نحوه زندگی که انتخاب کردی نیست.

خودت خالق سرنوشت خودت هستی

زندگی و سرنوشت تو با اندیشه‌های تو شکل می‌گیرد. تو باورهایی داری و این باورها اتفاق‌های زندگی تو را شکل می‌دهند و این اتفاق‌ها سرنوشت تو هستند. تنها تو در قبال زندگی خوب یا بد، موفق یا ناموفق، شاد یا غمگین، رنگی یا سیاه/سفید خودت مسئول هستی و تنها خودت آن را ساختی. اگر قرار بود انسان‌ها خودشان سرنوشت خودشان را تعیین نکنند؛ پروردگار بزرگ‌ترین نعمت را به برترین آفریده‌اش تقدیم نمی‌کرد: آزادی، انتخاب، اراده و ذهن. اگر بپذیریم که سرنوشت دست من و تو نیست؛ پس چرا آزادی انتخاب و اراده داریم و خدا قدرتی بی‌انتها در ذهن ما گنجانده است.

راه کسب موفقیت در زندگی

کسب موفقیت در زندگی

اراده و ذهن ما یک فرصت بی‌انتها برای رقم زدن سرنوشت دارند، ما در باورها و انتخاب‌های خود هیچ محدودیت و قید و شرطی نداریم. یک گذشته داریم ولی نباید به آن نگاه کنیم و هیچ‌کس زمان حال و آینده را از ما نگرفته است.
تو هر لحظه تصمیم بگیری، می‌توانی آینده را آن‌طور که می‌خواهی بسازی و این یعنی سرنوشت؛ یعنی سرنوشت خودت دست کسی نیست جز خودت!
خواندن داستان قهرمانان و افراد موفق دنیا مملو از بزنگاه‌ها و درنگ‌هایی است که از آن به بعد سرنوشت خود را تغییر دادند. تا پیش از آن تصور می‌کردند سرنوشت‌شان از پیش تعیین شده است و آن‌ها محکوم به نقش بازی کردن در این دنیا هستند ولی لحظه‌ای که اراده کردند سرنوشت خود را به دست بگیرند؛ داستان زندگی آن‌ها تغییر می‌کند.

چگونه سرنوشت پیروزمندانه داشته باشیم؟

ابتدا باید باور کنی سرنوشت، قضا و قدر جایی نوشته نشده است جز درون خودت، درون ذهنت و درون ضمیرناخودآگاه خودت. هیچ‌کسی در گذشته، حال و آینده نقشی در سرنوشت تو ندارد و نخواسته برایت سرنوشتی خوب یا بد رقم بزند. خدای بزرگ تو را آفریده است تا وارد این دنیا شوی و تصمیم بگیری چه سرنوشتی داشته باشی و آن را زندگی کنی. زندگی واقعی تو از زمانی شوع می‌شود که تصمیم می‌گیری سرنوشت خودت را به دست خودت رقم بزنی و سرنوشت پیروزمندانه و موفقیت‌آمیز داشته باشی.

سرنوشت پیروزمندانه چیست

سرنوشت پیروزمندانه

اما چگونه باید سرنوشتی پیروزمندانه برای خودمان بسازیم؟ جواب در هدف زندگی ما، آرزوهای ما و باورهای ما است. وقتی بدانیم چرا به دنیا آمدیم؛ آن قدرتی که ما را آفریده از ما چه انتظاری دارد و برای رسیدن به این هدف چه قدرت و توانایی‌هایی به ما داده است؛ دیگر نمی‌توانیم جز به سرنوشتی خوب برای خودمان فکر کنیم.
روی باورهای خودت کار کن و هر روز آن‌ها را قوی‌تر و خلل‌ناپذیرتر کن. هر روز با خودت تکرار کن همه افراد در این دنیا با قدرت و توانایی یکسان آفریده شده‌اند و خدا همه انسان‌ها را آفریده تا در دنیا زندگی موفقی داشته باشند. روی اراده و قدرت تصمیم‌گیری خودت کار کن چون اراده یک بخشی از قدرت خدا در روح و روان تو است. هر روز باید اراده قوی‌تری داشته باشی و روی خواسته‌ها و امیال خود پافشاری کنی. اراده تو است که سرنوشت آینده‌ات را ترسیم می‌کنند.
اگر با اولین تلاش و شکست از آرزوهایت دست بکشی و اهدافت را دنبال نکنی؛ نباید منتظر سرنوشتی پیروزمندانه و موفق در آینده باشی. اما وقتی ده بار شکست خوردی و دوباره بلند شدی و از ابتدا شروع کردی تا به آرزویت برسی، آنگاه قدرت اراده و قدرت نهفته شده در خودت را کشف کردی و دیگر هیچ مانعی پیش‌روی تو نیست.

اراده همانند دانه‌ای است که درون خاک زندگی می‌کارید تا در آینده به آرزوها و رویاهای شما تبدیل شود. وقتی اراده تو هم‌راستا با اراده خداوند قرار بگیرد؛ سرنوشتی جز سراسر موفقیت و شادی و خوشبختی در انتظار تو نیست. اراده خداوند چیست؟ اراده خداوند این است که تو به هر چه می‌خواهی برسی و زندگی راحت و شادی داشته باشی! اراده خداوند این است که بیشترین و بهترین چیزها را به دست بیاوری و به دیگران هم کمک کنی. هم خودت را خوشبخت کنی و هم باعث خوشبختی دیگران شوی.

وقتی پول زیادی به دست می‌آوری و بخشی از آن را می‌بخشی، وقتی اسباب زندگی راحت را برای همسر، فرزندان، خواهر و برادر خود فراهم می‌کنی و مراقب پدر و مادرت هستی، وقتی یک کسب‌وکار راه می‌اندازی و ده نفر کارمند داری و حقوق می‌دهی، وقتی هر ماه یک موسسه خیریه منتظر تو است؛ وقتی تلاش می‌کنی چیزی بسازی که باعث رفاه مردم شود؛ باعث سلامتی مردم شود؛ باعث پایان یافتن غم و اندوه و درد و رنج مردم شود؛ یعنی اراده خداوند در روحت و جان تو جلوه پیدا کرده است و آن‌گاه می‌بینی که سرنوشتی داری که سراسر آرامش و پیروزی است.

سرنوشت را آن‌طور که می‌خواهی بنویس

هرگز زیر بار نجواهای درونی منفی خود یا حرف‌های دیگران درباره سرنوشت خودت نرو. تو گذشته را ساختی و اکنون در حال ساخت آینده هستی؛ سرنوشت تو همان چیزی است که دوست داری و در باورها و ایمان تو است؛ هر روز و هر ساعت به آن فکر می‌کنی و در رویاهایت دنبالش هستی.

کسب موفقیت در زندگی

کسب موفقیت

وقتی انتهای آرزویت کارمندی و یک حقوق ثابت است؛ به آن خواهی رسید و وقتی به کسب‌وکار و کارآفرینی با صدها کارمند و چندین شعبه در سراسر جهان فکر کنی؛ روزی باید آن را مدیریت کنی. اگر تصمیم داری قهرمان شهرت باشی؛ قهرمان محله‌ات می‌شوی و اگر روزی آروز کنی قهرمان جهان شوی؛ حداقل قهرمان کشورت می‌شوی.

وقتی به سرنوشت خود فکر می‌کنی؛ به کم و پایین و ناچیز راضی نشو و بیشتر و بهتر بخواه. سرنوشتی را برای خودت رقم بزن که در آن همه رکوردهای خودت را شکستی و فراتر از انتظار ظاهر شدی.

من استادی داشتم که همیشه به شوخی می‌گفت: «هدف‌تان را ریاست بر سازمان ملل بگذارید تا رئیس‌جمهور شوید.»