هیپنوتیزم با کمک چشم

هیپنوتیزم یا خوابگردی با استفاده از تلقین، در حالت خاصی از هوشیاری، ذهن را روی موضوع خاصی متمرکز می کند و سپس در امواج مغزی تغییر ایجاد می شود و آگاهی محیطی کاهش می یابد و درباره موضوعات قابل توافق تلقین پذیری فرد افزایش می یابد.

یکی از موثرترین راه های هیپنوتیزم کردن افراد استفاده از چشم هست. چشم ها دروازه ای برای راهیابی به ذهن هستند، اما فقط از هیپنوتیزم با چشم برای افرادی که رضایت خود را قبل از اینکه شما آن ها را هیپنوتیزم کنید اعلام کنند، استفاده کنید و همیشه از توانایی هایتان به طور واضح استفاده کنید.

هیپنوتیزم با استفاده چشم

هیپنوتیزم با کمک چشم

مراحل انجام هیپنوتیزم

برای انجام صحیح هیپنوتیزم با چشم باید مراحل زیر را به دقت انجام دهید:

انجام تمرین تمرکز ذهن

یکی از مراحل مهم در هیپنوتراپی تمرین تمرکز ذهنی می باشد:

تمرین پلک نزدن

سعی کنید برای مدت زمان طولانی پلک نزنید. داشتن کنترل کامل بر حرکات چشم، در طول هیپنوتیزم به شما کمک می کند که تماس چشمی منظمی با شخص داشته باشید.

تمرین تمرکز روی اشیاء

تمرکز روی اشیا را تمرین کنید. روی یک جسم نزدیک تمرکز کنید. بعد از تمرکز بر روی جسم نزدیک، با چشم روی جسم دیگری که دورتر است، حرکت کنید، بعد به جسم نزدیک برگردید و این کار را تکرار کنید.

بالا بردن آگاهی محیطی

توانایی بهبود آگاهی از محیط، با دیدن اشیا و حرکات در هر دو طرفتان بدون نیاز به چرخش سر صورت می گیرد. برای بهبود این توانایی تمرین کنید که جلوی یک صحنه شلوغ بنشینید و سعی کنید در صورتی که سرتان را به یک طرف صحنه می چرخانید به آن نگاه کنید. سپس صورتتان را به طرف دیگر بچرخانید و سعی کنید صحنه را ببینید. سعی کنید حداکثر صحنه را در هر دو طرف ببینید. این تمرین را از هر دو طرف چپ و راست انجام دهید.

آموزش هیپنوتیزم از طریق چشم ها

هیپنوتیزم از طریق چشم ها

هیپنوتیزم از طریق چشم ها

برای انجام هیپنوتیزم با چشم باید تمام مراحل زیر را به درستی انجام دهید:

انجام هیپنوتیزم با رضایت فرد

اول از همه از فرد مورد نظر اجازه بگیرید و این کار را برای کسانی انجام دهید که به شما اعتماد دارند چون ضروری است که شخص مایل به انجام این کار باشد.

قرار دادن فرد در حالت راحت

از او بخواهید در موقعیت راحت و صاف بنشیند. نگذارید آن ها بیاستند، زیرا آن ها در طول هیپنوتیزم آرام خواهند شد و اگر ایستاده باشند، سقوط خواهند کرد.

درخواست برای تمرکز

به او بگویید تا روی یک نقطه در زیر چشم راستشان تمرکز کند و وقتی با آن ها صحبت می کنید جای دیگری را نگاه نکنند.

خیره شدن به فرد

به آن ها خیره شوید بدون اینکه پلک بزنید. از ۱ تا ۵ با یک صدای آرامش بخش وکم بشمارید. همانطور که می شمارید، به آن ها بگویید که پلک های شما سنگین تر و سنگین تر می شوند و چشمانتان بسته می شوند و هرچه بیشتر سعی می کنید چشمان خود را باز کنید، آن ها سنگین تر و سست تر می شوند و بیشتر بسته می شوند. همراه با شمارش اعداد این عبارات را چندین بار تکرار کنید.

هیپنوتیزم با خیره شدن

خیره شدن

تلقین سست شدن

به فرد مورد نظر بگویید که قصد دارید شانه اش را لمس کنید و سپس او سست و آرام و سنگین خواهد شد. قبل از اینکه آن ها را لمس کنید مهم است که به او بگویید قصد انجام چه کاری را دارید. این امر ذهن او را آماده دستور گرفتن از شما می کند و کاری را که از او بخواهد انجام می دهد.

شانه فرد را لمس کنید و به او بگوئید زمان سست شدن و استراحت است. در صورتی که فرد به عقب رفت نگران نباشید. این نشانه علامت این است که آن ها کاملا آرام شده اند و اکنون تحت هیپنوتیزم قرار دارند.

کسب اعتماد فرد

مهم است که شخص بداند حالت آرامش بخشی که در آن قرار دارد به علت هیپنوتیزم است. همچنین باید مطمئن باشیم که آن ها ایمن هستند. به آن ها اطمینان دهید تا به شما اعتماد کنند و به دستورات شما گوش دهند.

آزمون حالت هیپنوتیزم

بازوی او را بالا ببرید تا تأیید کنید که اکنون سست و آرام است و سپس بازو را پایین بیاورید. این تأیید می کند که شخص در حال حاضر در یک حالتی مانند بی هوشی است و همچنین نشان می دهد که او مایل به گوش دادن به صدای شما و دستورات شماست.

تمرکز روی صدا

کاری کنید تا فقط صدای شما را دنبال کنند. از ۱ تا ۵ بشمارید. به آن ها بگویید که وقتی به ۱ رسیدید، تنها به صدای شما گوش دهند و فقط هر کلمه ای را که می گویید بشنود.

تست هیپنوتیزم

اکنون که کنترل هیپنوتیزم بر شخص دارید، می توانید قدرت خود را امتحان کنید و از او خواسته ای داشته باشد.

 هیپنوتیزم برای رسیدن به هدف

برای استفاده درست از هیپنوتیزم در جهت کمک به بیمار باید مراحل زیر را انجام دهید:

هیپنوتیزم با آگاهی

هیپنوتیزم را با خوابیدن یا ناآگاهی اشتباه نگیرید. هیپنوتیزم در واقع یک حالت عمیق تمرکز ذهن است که باعث می شود شما بیشتر نسبت به پیشنهادات آگاه باشید و آن ها را قبول کنید. مهم است که به فرد تحت هیپنوتیزم بگویید کنترل او را از دست نخواهید داد. در عوض، فرد برای انجام دستورات شما مشتاق تر خواهد بود.

استفاده از هیپنوتیزم برای کمک به فرد

از هیپنوتیزم کمک بگیرید و به فرد تلقین کنید تا از بی خوابی، سیگار کشیدن، پرخوری و سایر اختلالات نجات یابند.

بیرون آمدن از حالت خلسه

بعد از انجام تلقین با شمردن اعداد به سوژه بگویید که باید به آرامی بیدار شده و از حالت هیپنوتیزم خارج شود.