هیپنوتیزم چیست

هیپنوتیزم، روشی است که برای آشکار شدن حقایق پنهان در ضمیر نا خودآگاه شما توسط متخصص به کار گرفته می شود. طی فرآیند هیپنوتیزم بخش عمده مغز شما فعال می شود، چرا که همزمان فکر و روح شما درگیر می شود. به طور کلی هیپنوتیزم شامل دو عنصر اصلی القا و پیشنهاد می باشد. به متخصصی که هیپنوتیزم را انجام می دهد، هیپنوتیزور می گویند. او مجموعه ای از اطلاعات را برای فرد تصویر سازی می کند که به این فرآیند القا می گویند و وقایع خاصی را برای شخص مطرح می کند که به آن ها پیشنهاد می گویند.

مزایای هیپنوتیزم

از مزایای استفاده از هیپنوتیزم درمانی، رهایی از افکار یا خاطرات آزاردهنده، تسکین برخی از دردهای جسمانی مانند میگرن، سندروم روده تحریک پذیر، اختلالات خواب، ترک اعتیاد و … است.

هیپنوتیزم درمانی

مزایای هیپنوتیزم

تاثیر هیپنوتیزم بر روی افراد

افرادی که تحت هیپنوتیزم قرار می گیرند فشار بسیار زیادی را تحمل می کنند، چرا که هم زمان فکر و روح افراد درگیر می شود. محققان، مغز این افراد را با تکنیک های تصویربرداری عصبی مورد بررسی قرار دادند و متوجه شدند که در زمان هیپنوتیزم، تمامی مغز این افراد از قشر پیش فرونتال تا ساقه قدامی و شبکه های عصبی در حال فعالیت هستند، به همین دلیل اطلاعاتی که از آن ها آگاه نبوده ایم، در زمان هیپنوتیزم نمایان و بیان می شوند، در نتیجه گاها فشار بسیار زیادی به فرد پس از هیپنوتیزم وارد می شود.

هیپنوتیزم از راه دور

هیپنوتیزم از راه دور روشی است که در آن شما ابتدا به خلسه هیپنوتیزمی فرو می روید و در حالت خلسه هیپنوتیزمی ارتباط ذهنی برقرار می شود و شما می توانید افکار یا احساسات خود را بر روی طرف مقابل اعمال کنید. تله هیپنوتیزم بدون دیدن چهره شخص نیز امکان پذیر است. آیا هیپنوتیزم از راه دور واقعیت دارد؟ بله، هیپنوتیزم از راه دور یک روش کاملا کاربردی هست و ما در نتایج خیلی عالی با این روش داشته ایم.

ارتباط ذهنی از راه دور

در اوایل قرن نوزدهم پدیده های فیزیکی تازه ای کشف شدند که توسط فیزیک نیوتنی قابل توجیه نبودند. کشف پدیده های الکترومغناطیسی و تحقیقات مربوط به آن مفهومی را تحت عنوان حوزه یا میدان مطرح نمود. این حوزه به عنوان شرایطی در فضا که استعداد تولید نیرو را دارد، تعریف شد. بدین معنی که کیهان مرکب از حوزه های انرژی است که نیروهای تاثیرگذار بر یکدیگر را بوجود می آورند.

ارتباط ذهنی از راه دور

هیپنوتیزم از راه دور

دفعتا چارچوبی علمی پدید آمد که در قالب آن قادر گشتیم برخی از توانایی های خود را توضیح دهیم. قابلیت هایی چون تاثیر گذاری بر یکدیگر از فاصله دور از طریق ابزاری بجز سخن گفتن یا دیدن. اینکه گوشی تلفن را برداریم و پیش از سخن گفتن با تماس گیرنده دریابیم که او کیست تجربه ای است که اکثر ما داشته ایم. معمولا مادران بدون اطلاع از موقعیت فرزندشان از اینکه او دچار مشکل شده است مطلع می گردند. این نمونه ها توسط تئوری حوزه به توضیح در می آیند.

متخصص تله هیپنوتیزم

هر کس می تواند اینکار را انجام دهد. هیچ نیازی به تمرکز خارق العاده یا قدرت های روحی دیگر نیست. شما فقط به قدری اطمینان، ایمان، تجسم وصبر نیاز دارید.

موارد استفاده از تله هیپنوتیزم

برای استفاده از هیپنوتیزم از راه دور هیچ محدودیتی نیست، شما می توانید جهت انواع اهداف مختلف مثلا تغییر افکار بد دیگران نسبت به خود، احضار دیگران برای دیدنتان، گردآوری خانواده ها و حتی در تجارت خود بکار ببرید و می توانید روابط ناسالم را بدون هیچ ناراحتی از بین ببرید.

چگونگی انجام هیپنوتیزم از راه دور

شما با انجام موفقیت آمیز تله هیپنوتیزم در می یابید که هیپنوتیزم از راه دور واقعیت دارد. برای هیپنوتیزم از راه دور انجام ۵ مرحله زیر ضروری است:

  • موضوع هیپنوتیزم

در مورد کاری که می خواهید انجام شود تصمیم گیری نمایید. تلقینات را در چند کلمه مرتب نمایید و باز هم فکر کنید که آیا اینکار برای طرف مقابل مفید است؟

  • انجام تنفس آلفا

در محل راحتی نشسته و چشم ها را ببندید. بدن خود را کاملا ریلکس نمایید. حال شما باید تنفس آلفا را انجام دهید. عمل دم را انجام داده، نفس را نگه داشته و در ذهن خود از ۱ تا ۵ بشمرید. عمل بازدم را انجام داده و در ذهن از ۱ تا ۵ بشمرید. این کار را ۱۰ الی ۱۵ دفعه انجام دهید. ذهن خود را ریلکس نمایید. حال شما در حالت آلفا هستید. این مرحله باید حداقل ۵ دقیقه طول بکشد.

چگونگی انجام هیپنوتیزم از راه دور

چگونگی انجام هیپنوتیزم

  • تجسم چهره گیرنده

چهره گیرنده را تصور نمایید. او را به روشنی در ذهن خود تجسم کنید. اگرتصویر واضح نشد نگران نباشید و تا حدی که می توانید تلاش نمایید.

  • القای تلقینات

حال بصورت ذهنی با تصویر صحبت کنید. تلقینات را القا نمایید. این کار را برای ۱۰ دقیقه انجام دهید. اینکار فقط در مراحل ابتدایی انجام می شود. پس از اینکه در این کار خبره شدید نیازی به این همه زمان نمی باشد.

  • خروج از خلسه

این مرحله پایانی است. فقط چشمان خود را گشوده و منتظر نتیجه باشید.