لاغری و کاهش وزن

کاهش وزن می ‌تواند یک فرآیند بسیار مشکل برای افراد چاق باشد. قرص‌ های کاهش وزن، رژیم‌ های محرمانه و رژیم‌ های ورزشی ناخوشایند تنها برخی از روش‌ هایی است که افراد برای کاهش وزن از آن ها استفاده می‌ کنند. هر بار فرد چاق از رژیم ‌های مختلفی استفاده می ‌کند و راه‌ های متعدد کاهش وزن را می‌ آزماید ولی ناکام می ‌ماند و همین افکار منفی انگیزه‌ وی را به کاهش وزن به شدت کاهش می‌ دهد و در عوض هیجان خوشحالی از گرسنگی را افزایش می ‌دهد و باعث می ‌شود اشتهای کاذب در فرد ایجاد شود.

روش هیپنوتراپی برای لاغری

هیپنوتراپی لاغری

روش های لاغری

امروزه روش های درمانی مختلفی برای درمان چاقی مورد استفاده قرار گرفته اند، که در این میان، فقط آن هایی که شیوه زندگی را منطبق با شرایط و نیازهای فرد تغییر داده و اعتماد به نفس را افزایش می دهند، شانس موفقیت طولانی مدت دارند. هیپنوتراپی لاغری یکی از تکنیک های کمک به لاغری در ذهن نا آگاه است.

هیپنوتیزم

هیپنوتیزم به عنوان یک علم یا پدیده ای است که در آن انسان به ضمیر ناخودآگاه و سیستم غیر ارادی بدن دست یافته و با ایجاد یک پیوند مناسب بین این حوزه و ضمیر خودآگاه، فرد را به شکوفایی ذهنی می رساند. هر فرآیندی از ذهن آغاز شده و در ذهن نیز به پایان می رسد. پس، قبل از شروع هر نوع شیوه تغذیه، لازم است که ضمیر ناخودآگاهتان را از نو برنامه ریزی کنید.

تاثیر هیپنوتراپی بر لاغری

هیپنوتیزم به خودی خود درمان محسوب نمی ‌شود بلکه عملکردی است که درمانگر با هیپنوتراپی، ضمیر ناخودآگاه فرد را طوری برنامه ریزی می کند که بتواند شیوه زندگی خود را در جهت رسیدن به هدف، به راحتی اصلاح نماید و وی را به خوردن مواد غذایی سالم و طبیعی تشویق می کند و با کاهش هیجانات منفی اشتهای کاذب فرد چاق را کور می کند تا فرد با رسیدن به آرامش ذهن در خوردن خود محتاط شده و کنترل کاملی روی اشتهای خود داشته باشد.

هیپنوتراپی لاغری کمک می کند که فرد ضمن اینکه، سوخت و ساز بدن را در سطح بالاتری نگه داشته، با حفظ آرامش، از پرخوری در مواقع هیجان زدگی و برانگیختگی از خوردن اجتناب نماید و در مجموع شیوه زندگی سالمتری را اتخاذ نموده و از اندامی بهتر و زیباتر برخوردار گردد.

تاثیر هیپنوتراپی بر لاغری چیس

تاثیر هیپنوتراپی بر لاغری

ارتباط مغز با لاغری

در مغز انسان قسمتی به نام هیپوتالاموس وجود دارد که مرکز تنظیم وزن بدن است که از راه اثر کردن بر میزان سوخت و ساز بدن و تغییرات حس گرسنگی و سیری، وزن بدن را در محدوده‌ خاص تنظیم می‌ کند. در افرادی که چاق یا لاغر می ‌باشند تنظیم هیپنوتالاموس دچار اختلال می ‌گردد و وزن بالاتر یا پایین تر می‌ رود. بنابراین شخص دچار حس گرسنگی یا سیری می ‌شود و سوخت و ساز بدن وی دچار افزایش یا کاهش می ‌گردد.

ناکامی در کاهش وزن

ناکامی های متعددی که در اجرای رژیم های مختلف، پرهیزهای غذایی، و شیوه های متفاوت کاهش وزن، نصیب شما شده است، باور این که “من نمی توانم لاغر بشوم” را در ضمیر ناخودآگاهتان به تثبیت رسانده است.
چنین افکار منفی با تکرار مداوم ضمیر ناخودآگاهتان را برای چاق ماندن برنامه ریزی می کند و هر چقدر هم که تصمیمات قاطع و عادت های جدیدی در خودتان ایجاد کنید، بدون آنکه خودتان متوجه باشید ضمیر ناخودآگاهتان، شما را به مکان اولتان بر می گرداند.

این افکار منفی انگیزه شما را برای کاهش وزن به شدت کاهش می دهد و هیجاناتی چون ناراحتی و خوشحالی احساس گرسنگی شما را افزایش می دهد و اشتهای کاذب در شما ایجاد می کند.

درمان از طریق هیپنوتیزم

ایجاد آرامش در فرد

در جلسه ‌های درمانی، پزشک متخصص ابتدا نحوه‌ عملکرد را توضیح می‌ دهد و سپس به اهداف شخصی فرد توجه می ‌کند، به همین خاطر درمان‌ گر ابتدا با صدایی آرام بخش و ملایم صحبت می کند تا فرد احساس امنیت کند.

لاغری درمان از طریق هیپنوتیزم

درمان از طریق هیپنوتیزم

ایجاد تصاویر ذهنی

وقتی ذهن کاملا آرام شد در این مرحله درمانگر تصاویر ذهنی خاصی را به صورت واضح و آشکار با فرد هیپنوتیزم شده به اشتراک می‌ گذارد و به فرد در رسیدن به هدف نهایی کمک می‌کند. درمانگر برای کمک به درمان چاقی با تقویت تصویر اندام ایده آل در ذهن، بیمار را یاری می کند تا در حالت هیپنوز قرار گیرد، و تلقیناتی با هدف درمان به بیمار ارائه می شود. مثلا به او بگوید که “من می توانم شما را لاغر کنم”.

تلقین روش های درمانی

زمانی که ذهن فرد کاملا آماده می ‌شود. درمانگر روش ‌هایی را برای کمک به فرد چاق در تغییر عادات غذایی یا ورزش و یا راه‌ های دیگر برای رسیدن به وزن مطلوب پیشنهاد می‌ دهد. لازمه این روش این است که درمانگر بلد باشد، چه نوع تلقیناتی را به فرد ارائه دهد. در حقیقت، به بیمار تفهیم می کند که مشکل از چه نوع ماهیتی است. به نوعی فرد، شناخت بهتری از مشکل خود و چگونگی هیپنوتراپی لاغری پیدا می کند و به او تلقیناتی داده می شود که چگونه باید با شرایط موجود مقابله کرد.

کفایت هیپنوتیزم برای لاغری

نه هیپنوتیزم و نه هیچ روش دیگری به تنهایی نمی ‌تواند برای لاغری مناسب باشد و فردی که می‌ خواهد لاغر شود نباید از ورزش کردن و تنظیم یک برنامه‌ رژیم غذایی مناسب غافل شود. همچنین می ‌توان با آرام غذا خوردن و لقمه را نرم جویدن احساس سیری را زود تشخیص داد. بهتر است در هنگام رژیم لاغری از اهمیت و فواید آب هم استفاده کرد تا هم پوست فرد خشک نشود و هم از افتادگی پوست صورت جلوگیری کرد.