هیپنوتیزم یک روش علمی برای درمان بسیاری از مشکلات روحی و جسمی است. در بسیاری از کلنیک‌های پیشرفته دنیا از هیپنوتیزم برای رفع استرس، اضطراب، حواس‌پرتی، آرامش درونی، اختلالات بی‌خوابی، رفع فشارهای روحی و عصبی یا کنترل دردها استفاده می‌کنند.

اما در سال‌های اخیر هیپنوتیزم جنبه‌های کاربردی بسیار شگفت‌انگیز دیگری هم پیدا کرده است و آن دستیابی به موفقیت، خوشبختی، شادی و افزایش خلاقیت در کسب‌وکار است. مردم با استفاده از هیپنوتیزم سعی می‌کنند از پراکندگی ذهنی خود جلوگیری و برای کسب درآمد بیشتر استفاده کنند.

این روزها، مدیران و کارآفرینان یکی از مشتریان عمده محصولات هیپنوتیزم و هیپنوتراپی هستند چون می‌خواهند کسب‌وکار خود را به موفقیت برسانند و با ایجاد تغییراتی در ذهن و نگرش خود؛ خلاقیت و نوآوری بیشتری در زندگی کاری و شغلی خود به وجود بیاورند.

اما آیا هر نوع هیپنوتیزمی برای ما مناسب است؟ چند روش هیپنوتیزم وجود دارد و هریک چه مزایا و معایبی دارند؟ ما باید برای رسیدن به اهداف خود یا موفقیت نامحدود سراغ کدام روش هیپنوتیزم برویم و تاثیرات آن‌ها چگونه است.

به طور کلی می‌توانیم انواع روش‌های هیپنوتیزم را در دو دسته‌بندی کلی «دگرهیپنوتیزم» و «خودهیپنوتیزم» قرار دهیم که البته در هر دسته نیز روش‌های مختلفی جای می‌گیرد.

دگر هیپنوتیزم

یکی از اصلی‌ترین روش‌های هیپنوتیزم است که عامه مردم هم هیپنوتیزم را با آن می‌شناسند. در این نوع هیپنوتیزم، یک بیمار یا فرد متقاضی هیپنوتیزم و یک درمان‌گر یا هیپنوتیزم‌کننده وجود دارد. به زبان ساده، شخص دیگری سعی می‌کند شما را هیپنوتیزم کرده، امواج مغزی شما را به حالت آلفا ببرد تا بتواند به ضمیر ناخودآگاه شما دسترسی داشته باشد. ریشه بسیاری از مشکلات و عوارض روحی و جسمی در ضمیرناخودآگاه انسان‌ها است و دستیابی به آن می‌تواند این مشکلات را ریشه‌یابی و ریشه‌کن کند.

وقتی یک هیپنوتیزم‌کننده امواج مغزی شما را به حالت آلفا می‌برد و بعد به ضمیرناخودآگاه شما دسترسی پیدا می‌کند؛ قادر است ذهن شما را برای موفقیت، کسب ثروت، لاغری، احساس خوشبختی، تغییر نگرش زندگی و موارد دیگر این‌چنینی برنامه‌ریزی کند. افراد هیپنوتیزم‌گر با استفاده از تلقین‌ها سعی می‌کنند ضمیرناخودآگاه شما را تغییر دهند تا به اهداف خود برسید.

نکته بسیار مهمی که باید در اینجا گفته شود؛ فقط افرادی می‌توانند دگرهیپنوتیزم کنند که متخصص این کار باشند و هر کسی نمی‌تواند و نباید ادعای هیپنوتیزم دیگران را داشته باشد. در ایران فقط به پزشکان، روان‌شناسان و برخی دندان‌پزشکان مجوز دگرهیپنوتیزمی داده شده است و شما اگر تصمیم به استفاده از این روش درمانی دارید؛ باید حتما سراغ یک متخصص مطمئن و باتجربه و شناخته شده بروید.

همان‌طور که گفتیم هر نوع هیپنوتیزم شامل زیرشاخه‌هایی است. مثلا، روش‌های مانیتیسم (به خواب طبیعی بردن افراد توسط فرد دیگری)، هیپنوتیزم ارجاعی (ارجاع فرد به گذشته برای کشف ریشه‌های فردی مشکلات)، هیپنوتیزم کودکان، هیپنوتیزم ورزشی و هیپنوتیزم اریکسونی (استفاده از متدهای خاص آقای میلتون اریکسون)

خود هیپنوتیزم

نوع یا دسته دوم هیپنوتیزم که در سال‌های اخیر هم رواج بسیار زیادی یافته است؛ خود هیپنوتیزم است. در این روش دیگر از فرد دومی برای هیپنوتیزم شما خبری نیست و خودتان باید خودتان را هیپنوتیزم کنید.

شما با آموزش‌های صحیحی که می‌بینید و محصولات خودهیپنوتیزم معتبری که خریداری کردید؛ امواج مغزی خود را به حالت آلفا برده و شروع به دستکاری و تغییر ضمیرناخودآگاه خود برای اهداف مشخصی می‌کنید.

ممکن است دنبال آرامش روحی بیشتر، کاهش استرس، ترک افکار منفی، ثروت و قدرت بیشتر، لاغری، صافی پوست، تناسب اندام، افزایش اعتماد به نفس یا موفقیت در کنکور باشید. مهم نیست هدف شما چیست و چقدر بزرگ و رویایی و دست‌نیافتنی است؛ چون متدهای خود هیپنوتیزم می‌توانند به شما کمک کنند تا ضمیرناخودآگاه خود را برای همان هدف برنامه‌ریزی کنید.

نکته مهم در خود هیپنوتیزم؛ آموزش دیدن درست و اصولی است. در مرحله بعدی، باید این آموزش‌های را هم درست و اصولی به کار ببندید.

کدام روش هیپنوتیزم برای ما مناسب است؟

سوال مهمی است. هر فردی که می‌خواهد از تکنیک‌های هیپنوتیزم استفاده کند؛ باید با تاثیرگذاری هریک از روش‌های هیپنوتیزم آشنایی داشته باشد و نحوه به‌کارگیری آن‌ها را بداند.

اگر دگرهیپنوتیزم و خودهیپنوتیزم به صورت کاملا علمی و اصولی انجام شوند؛ از نظر تاثیرگذاری، قدرت اثرپذیری و موفقیت تفاوتی با یکدیگر ندارند.

تفاوت این دو روش در فرد هیپنوتیزم‌کننده است. اگر شما به یک متخصص با تجربه هیپنوتیزم مراجعه نکرده باشید یا نتوانید با او ارتباط بگیرید؛ تاثیرگذاری آن‌چنانی روی ذهن و ضمیرناخودآگاه شما نخواهد گذاشت. فرد هیپنوتیزم‌کننده باید از موانع ذهنی شما رد بشود. کافی است لحن و آهنگ صدای او برای شما ناخوشایند باشد تا هیپنوتیزم با موفقیت قابل توجهی همراه نباشد.

اما در خود هیپنوتیزم؛ اگر بتوانید آموزش‌های لازم را با دقت یاد گرفته و از متدهای اصولی پیروی کنید؛ دیگر مانعی بر سر راه شما وجود نخواهد داشت. شما هر زمان که نیاز داشته باشید؛ می‌توانید خودتان را هیپنوتیزم کرده و به ضمیرناخودآگاه خودتان دست پیدا کنید. به نظر می‌رسد خود هیپنوتیزمی راحت‌تر و بهتر باشد و در طولانی‌مدت نتایج بیشتری برای شما به ارمغان بیاورد؛ به شرط این از پس این کار برآیید. برخی افراد هرچقدر تلاش می‌کنند؛ در خود هیپنوتیزم موفق نمی‌شوند و به ناچار باید سراغ روش‌های دگر هیپنوتیزم بروند.

مجموعه ما بهترین فایل‌ها و محصولات خودهیپنوتیزمی را برای رشد کسب‌وکارها یا موفقیت‌های زندگی و فردی ارائه می‌کند. شما بارها و بارها می‌توانید این محصولات را استفاده کرده و از موانع ذهنی خود برای رسیدن به موفقیت بی‌انتها عبور کنید و نیازی به شخص دیگری نداشته باشید.

 

محصولات هیپنوتیزم و هیپنوتراپی