این روزها همه مردم به دنبال روش‌هایی برای رسیدن به موفقیت و اهداف خودشان هستند. روش‌هایی آسان و ارزان و البته بی‌دردسر که بتواند آن‌ها را قدرتمندتر و با اعتماد به نفس بیشتری کند. شخصیت افرادی را پیدا کنند که در برابر چالش‌ها و مشکلات آرام و مطمئن نشان می‌دهند؛ چون به خودشان ایمان دارند و توانایی‌هایشان را باور کردند.

یکی از روش‌های رسیدن به این خودباوری و قدرتمندی، استفاده از جملات و عبارات تاکیدی مثبت است. جملات تاکیدی می‌توانند به شما قدرتی بدهند که شاید ده‌ها کتاب روان‌شناسی یا سال‌ها تلاش برای پرورش ذهن و خودآگاهی نمی‌توانند چنین نتایجی داشته باشند. از جملات و عبارات تاکیدی به معجزه یاد می‌شود؛ چون واقعا آنچه را که در ذهن داری و به زبان جاری می‌کنی را در دنیای حقیقی خواهی دید.

برنامه‌ریزی ضمیر ناخودآگاه

عبارت‌های تاکیدی به طور مستقیم ضمیر ناخودآگاه ما را نشانه رفته‌اند و آن را تحت تاثیر قرار می‌دهند.

وقتی از شکم مادر متولد می‌شویم تا هنگامی که به جوانی و بزرگ‌سالی می‌رسیم؛ ضمیر ناخودآگاه ما توسط جملات و عبارت‌های مثبت و منفی زیادی پر یا به نوعی برنامه‌ریزی و برنامه‌نویسی می‌شود. بعد، همین ضمیرناخودآگاه است که باورها و عقاید ما را شکل می‌دهد و زندگی واقعی ما چیزی جز آیینه همین باورهای ما نیست.

ما همان چیزی هستیم که باور داریم و فکر می‌کنیم. غالب مردم زندگی عادی دارند؛ چون محیط و افراد نزدیک آن‌ها باعث شدند ضمیرناخودآگاه‌شان مملو از افکار منفی و باورهای ناتوانی و ناممکنی و ناشدنی و تغییرناپذیری شود.

اما جملات و عبارت‌های تاکیدی کمک می‌کنند ضمیرناخودآگاه خود را دوباره برنامه‌نویسی و برنامه‌ریزی کنیم تا بتوانیم شخصیت تازه‌ای از خودمان بسازیم یا شخصیت قبلی خود را بازسازی کنیم. عبارات تاکیدی می‌توانند منشا تحولات و دگرگونی‌های بزرگی در زندگی ما باشند.

این عبارات کمک می‌کنند از دست سال‌ها افکار منفی، عدم اعتماد به نفس، درون‌گویی‌های آزاردهنده و باورهای اشتباه درباره قدرت و توانایی‌های خودتان خلاص شوید و به کشف‌های تازه‌ای درون خودتان برسید.

با عبارات تاکیدی می‌توانید دنبال پاسخ‌های جدیدی برای پرسش‌های «من کی هستم؟»؛ «از زندگی چه می‌خواهم؟» و «چگونه باید زندگی کنم؟» برسید و آن‌گاه معجزه عبارات تاکیدی رخ می‌دهد.

آنچه هستی که فکر می‌کنی

ما در زندگی همان چیزی هستیم که درباره خودمان فکر می‌کنیم و درباره‌اش حرف می‌زنیم. وقتی با خودت می‌گویی: «من از پس هر کار سختی برمی‌آیم»؛ در دنیای واقعی قدرت انجام هر کاری را خواهی داشت و اصلا مهم نیست چقدر سخت یا آسان است.

اما وقتی با خودت می‌گوی: «من برای کارهای سخت ساخته نشدم»؛ مطمئن باش ساده‌ترین کارها هم برایت سخت می‌شوند و نمی‌توانی انجامش دهی و در نتیجه در زندگی به موفقیتی نمی‌رسد. اتفاقات روزانه کاری ما، موفقیت‌های ما، دردها و شادی‌های ما، سطح زندگی ما، سطح درآمد و پول‌داری ما و جایگاهی که در میان جامعه داریم؛ انعکاسی از ذهن ما، ضمیرناخودآگاه ما و جملاتی است که هر روز با خود تکرار می‌کنیم یا سعی داریم به خود تلقین کنیم.

تصور کنید یک ورزشکار حرفه‌ای می‌خواهد برای مسابقات مهم المپیک و گرفتن مدال طلا آماده شود. مشخص است رویایی جز رفتن روی سکوی قهرمانی ندارد؛ پس برای آن هر روز تلاش و تمرین می‌کند. هر روز ورزش‌های سخت‌تری را دنبال کرده و از راحتی، تفریح، خانواده و زندگی خود می‌زند تا بیشتر آماده شود ولی اگر همین ورزشکار هر لحظه به خود نهیب بزند که «من کجا و سکوی قهرمانی جهان در المپیک کجا» محال است که موفق بشود.

چگونه عبارت تاکیدی ملکه ذهن شوند؟

ضمیرناخودآگاه به طور غیرارادی عمل می‌کند و در غالب اوقات شما نمی‌توانید روی آن تسلطی داشته باشید جز اینکه با روش‌ها و تکنیک‌هایی بتوانید از طریق عبارات مثبت و تاکیدی روی آن تاثیر بگذارید یا اصطلاحا برنامه‌ریزی کنید. مثلا، شما نمی‌توانید احساسات خود در ضمیرناخودآگاه را کاملا تحت اراده خود داشته باشید ولی می‌توانید روی افکار خود مسلط شوید که همین افکار باعث کنترل احساسات می‌شوند.

برخی افراد تصور می‌کنند حفظ کردن چهار جمله تاکیدی مثبت از بزرگان علم روان‌شنایی یا کپی‌برداری از کتاب‌های معروف پول‌سازی و زندگی موفق و تکرار هر روزه آن‌ها می‌تواند زندگی‌شان را دگرگون کند. البته، نمی‌توان تاثیر تکرار این عبارات را نادیده گرفت ولی استفاده موثر از عبارات تاکیدی مثبت و رسیدن به معجزه واقعی این جملات نیازمند آموزش‌ها و انتخاب‌های درست است.

تجربه نشان داده است تفکر و جملات تاکیدی مثبت می‌توانند باعث انجام بهتر کارها و تغییر تفکرات شوند؛ اگر به طرز درستی از این جملات استفاده کرده باشیم و هدفمند پیش برویم. در یک آزمایش، دو گروه از افراد تحت تاثیر جملات تاکیدی قرار می‌گیرند ولی یک گروه به شکلی درست و علمی و گروهی دیگر بدون الگوی مشخص و برنامه‌ریزی شده‌ای. نتیجه تحقیق این می‌شود که گروه اول نه تنها به آرامش بیشتری می‌رسند و استرس کمتری دارند؛ بلکه احساس می‌کنند در همه ابعاد و زمینه‌ها قوی‌تر شدند. برعکس، گروه دوم احساس سردرگمی و حس‌های متضاد می‌کنند و استرس‌شان بیشتر شده است.

ما در مجموعه خودمان با محصولات «هیپنوتیزم» و «هیپنوتراپی» می‌توانیم باعث تاثیرگذاری شگرف جملات و عبارات تاکیدی بر ضمیرناخودآگاه و ذهن شما شویم تا این جملات برای همیشه ملکه ذهن‌تان شوند که در این صورت است شبیه به معجزه عمل می‌کنند و شما می‌توانید به اهداف خود برسید.