هیپنوتیزم

ممکن است در نگاه اول هیپنوتیزم یا هیپنوتراپی جادو به نظر برسد، در حقیقت، تمرین و علم زیادی وجود دارد که در پشت عمل هیپنوتیزم کردن شخص ادامه دارد. یکی از مؤثرترین روشهای خواب آور شدن مراجعه کننده با چشم از دروازه روان است. قبل از عمل هیپنوتیزم همیشه رضایت افراد را کسب کنید و احساس مسولیت پذیری بیشتری به شما می دهد.
هیپنوتیزم، را تقریبا همه، در حالت هایی مثل مطالعه یک کتاب، گوش کردن به موسیقی دلخواه، تماشای یک فیلم یا هر فعالیت مورد علاقه دیگری هستند تجربه کرده اند زیرا در این هنگام ارتباط آنها با محیط اطراف کم می شود و ممکن است در این موقعیت ها متوجه صدای اطراف نشوید.

انجام هیپنوتیزم

افرادی که هنگام فکر کردن به موضوعی به شدت روی آن موضوع متمرکز می شوند توانایی هیپنوتیزم پذیری مربوط به درمانش آمادگی دارد.  هیپنوتیزم بر آنها اثر بخش تر است و تلقینات مثبت و درمانی به لایه های عمیق ذهن وارد می شود.
هیپنوتیزم از راه هایی است که می توان با آن با ضمیر نا خودآگاه افراد ارتباط برقرار کنیم. اولین قدم برای اینکه مخاطب طبق خواسته ما کاری را انجام دهد اینست که، از طریق ضمیر ناخوداگاه وارد شویم. هیپنوتیزم انواع و روش های مختلفی دارد که یکی از آن ها هیپنوتیزم چشمی است.

سوالات مربوط به قواعد هیپنوتیزم چشمی

  1. آیا کسی می تواند با چشم شما را هیپنوتیزم کند؟
    کسی را با چشمان خود هیپنوتیزم نمی کنید. شما توسط پیشنهادات هیپنوتیزم می کنید. اول،  این است که توجه کامل فرد را به خود جلب کنید به گونه ای که وقتی ذهن آگاهانه او کاملاً در چشمان شما متمرکز شود، و این پیشنهادات هیپنوتیزم شما هستند که می توانند مستقیماً بدون دخالت آگاهانه به ذهن ناخودآگاه او بروند.
  2. نگاه هیپنوتیزمی چیست؟
    بسیاری از افراد به طور طبیعی سعی در برقراری ارتباط چشمی با شما دارند. اگر به کسی خیره شوید که به اندازه کافی چشمک بزند در مرحله هیپنوتیزم، این اصطلاح به معنای واقعی کلمه “نگاه هیپنوتیزم” خوانده می شود.
  3. چگونه می توان قدرت هیپنوتیزم چشمی به دست آورد؟
    داشتن کنترل کامل بر حرکات چشم، در طول هیپنوتیزم به شما کمک می کند که تماس چشمی منظمی با شخص داشته باشید و قدرت هیپنوتیزم چشمی داشته باشید.

 

هیپنوتیزم با چشم

هیپنوتیزم با چشم یا هیپنوتیزم چشمی نیز شاخه ای از علم روانشناسی است که فرد در آن با تلقین در حالت هوشیاری قرار می گیرد که ارتباط با محیط اطرافش کم میشود و تمرکزش بر موضوعات توافق شده افزایش می یابد.
چشم ها تنها عضوی از بدن هستند که هم ورودی دارند و هم خروجی. یعنی هم اطلاعات دریافت می کنیم و هم اطلاعات می دهیم. این عضو تاثیر مهمی در ارتباطمان با دیگران دارد.
اختیار چشم ها کاملا به دست مغز است. به عنوان مثال ما حتی به اختیار هم نمی‌توانیم انگشت خود را وارد چشممان کنیم و در چنین حالتی مغز وارد عمل شده و باعث بسته شدن چشم می‌شود، و یا اینکه بسته شدن چشم‌ها در محیطی با نور زیاد در اختیار ما نیست. کوچک شدن مردمک چشم موقع دروغ گفتن نیز به همین صورت است. یعنی ما نمی توانیم با اختیار مردمک چشممان را بزرگ یا کوچک کنیم.

هیپنوتیزم با چشم نیز شاخه ایاز علم روانشناسی است

هیپنوتیزم با چشم

هیپنوتیزم کردن با چشم

نگاه و هیپنوتیزم با چشم یک راه قدرتمند برای هیپنوتیزم کردن شخص است. اگر چه معمولاً در ترکیب با صدا استفاده می شود. ایده این است که تا زمانی که چشمان خود را ببندید، خیره شوید.
اولین قانون NO BLINK است. مشتری ممکن است چشمک بزند و این خوب است، اما شما باید بدون چشمک زدن یک نگاه ثابت را نگه دارید.
بهترین حالت این است که شما بین چشمان را نگاه کنید و مستقیما چشم ها را نگاه نکنید. این کار باعث می شود که بدون چشمک زدن زل بزنید. این نوع از ارتباط چشمی موثر به این صورت است که ما یک مثلث فرضی بین چشم‌ها و دهان مخاطب در نظر گرفته و به صورت دایره‌ وار نگاه خود را بین سه راس این مثلث (چشم‌ها و دهان) جابجا می‌کنیم.
شما پیشنهادات خود را قبل از شروع بدهید که بعد از آن چشمان سنگین می شود و به خواب می رود. سپس به آنها اطلاع دهید که بهتر است چشمانشان را ببندند. شما همچنین می توانید در حلال نگاه، پیشنهاداتی ارائه دهید، اما ممکن است این کار، اثر هیپنوتیزم را از بین ببرد، بنابراین بهتر است پیشنهادات خود را قبل از شروع ارائه دهید.
برخی معتقدند که چشمان دارای نیروی مغناطیسی حیوانی است که می توانند انرژی زیادی را به فرد وارد کنند. و هم چنین بگیرند.

هیپنوتیز تراپی با چشم

تلقین با هیپنوتیزم چشمی

قواعد هیپنوتیزم چشمی

هیپنوتیزم چشمی نیز مانند دیگر هیپنوتیزم ها قواعد خود را دارد. قواعد هیپنوتیزم چشمی اینگونه است که باید روی عضلات چشم کار کنید و چند دقیقه پلک نزنید. چون نماد قدرت شما در جلو سوژه، مسلط بودن و پلک نزدن شما است. بعد از آن، روی قدرت فیکس ماندن نگاهتان تمرکز کنید. برای تمرین در این مرحله می توانید یک مداد را از چشمتان دور و نزدیک کنید. بهتر است که در تمام مدت نگاهتان به شخص فیکس باشد.
داشتن کنترل کامل بر حرکات چشم، در طول هیپنوتیزم به شما کمک می کند که تماس چشمی منظمی با شخص داشته باشید.

تکنیک هیپنوتیزم با چشم

بعد نوبت به مهارت عملی می رسد.  ضروری است که فرد مشارکت کننده موافق باشد. اگر مقاومت کنند یا نمی خواهند هیپنوتیزم شوند، احتمالاً هیپنوتیزم مؤثر نخواهد بود. .سوژه را بخواهید که زیر چشم راست شما را نگاه کند. سوژه را تلقین کنید که به آرامش و ریلکسی می رسد. وقتی به خواب مصنوعی رفت، ذهنش بیدار است که اگر شاد بودن و با انرژی بودن را به او تلقین کنید کاملا در چهره اش مشاهده می کنید.
اعتماد فرد به هیپنوتیزکننده رابطه مستقیمی با نتیجه بهتر این عمل دارد زیرا تلقین پذیری او افزایش یافته و عمق هیپنوتیزم بیشتر می شود.

خلسه رفتن با هیپنوتیزم چشمی

حالت به خلسه رفتن هیپنوتیزم با چشم

هیپنوتیزم چشمی ارتباط زیادی با احترامی است که برای افراد قائل هستید. یعنی باید دیگران را دوست داشته باشید و به آنها ارزش و احترام دهید.  نگاه کردن با روح و احساس زیاد به انسانها، ارتباط و نتیجه قابل توجهی در رابطه با هیپنوتیزم چشمی را دارد. نگاه کردن به طبیعت و رنگ های طبیعی تاثیر خوبی در طرز نگاهمان دارد. تماس چشمی موثر بر اینگونه روش بسیار اثر گذار است.