به تو می‌گویم اگر ۵۰ میلیارد تومان برنده شوی؛ با آن چه کار می‌کنی؟

ممکن است شروع به فهرست کردن آرزوهایت کنی یا اینکه درگیر این فکر باشی که امکان ندارد برنده ۵۰ میلیارد تومان پول شوی و اصلا چه کسی این‌قدر پول می‌دهد و چرا باید چنین پولی به تو بدهد و حتما این دوربین مخفی و سرکاری است.

اگر تو از دسته دوم هستی؛ یعنی در درون ذهنت، در درون خودت یک مانع برای پولدار شدن و خوشبختی داری!

به همین سادگی موانع باعث می‌شوند پیشرفت نکنی، موفق نشوی و به جلو حرکت نکنی.

هیپنوتیزم چیست

هیپنوتیزم

مثال دیگری می‌زنم. شما یک کارمند ساده بانک هستید؛ یک صندوق‌دار ساده ولی یک روز صبح به شما خبر داده می‌شود باید مدیریت یک شعبه دیگر را بپذیری! چه فکری در ذهن شما شکل می‌گیرد؟

اگر فکر می‌کنی لیاقت و شایستگی رئیس بانک شدن را نداری و از پس این مسئولیت برنمی‌آیی و نباید این شغل جدید پیشنهادی را بپذیری؛ در واقع موانع درونی به تو اجازه نمی‌دهند پیشرفت کنی. چرا فکر می‌کنی نمی‌توانی رئیس یک بانک باشی؟ چرا فکر می‌کنی شایستگی و لیاقت این موفقیت را نداری؟ چرا تصور می‌کنی نباید یک شبه ره صد ساله رفت و دیگران نسبت به تو لیاقت بیشتری دارند؟

اینها مثال‌هایی از موانع درونی هستند که یکی از دلایل اصلی عدم موفقیت ما هستند.

موانع درونی چه هستند و از کجا نشات می‌گیرند؟

همه ما در طول زندگی دارای موانع درونی و ذهنی هستیم. عدم باور خود و اعتقاد به توانایی‌ها، عدم اعتماد به نفس، عدم عزت نفس، بدبینی و حقیربینی، بزرگ‌بینی مشکلات، برتربینی دیگران، نداشتن انگیزه و احساس، قفل شدن ذهن روی یک موضوع و عدم توانایی در تصمیم‌گیری و انتخاب تنها بخش بسیار کوچکی از موانع درونی هستند که در عمیق‌ترین لایه‌های ذهنی ما رسوخ و نفوذ کرده و همانند سدی در برابر حرکت کردن ما می‌شوند.

شناخت موانع درونی بسیار سخت است چون ریشه‌های این موانع بسیار گسترده است. یک اتفاق در کودکی، یک تنبیه توسط معلم، یک شکست در پروژه یا ارتباط، اعتقادات مذهبی یا تعصب‌های قومی و قبیله‌ای و خانوادگی همه و همه می‌توانند ریشه برخی از موانع درونی باشند.

خود هیپنوتیزیمی چیست

خود هیپنوتیزیمی

مثلا، بسیاری از افراد پول‌دار نمی‌شوند؛ چون فکر می‌کنند پول بد است و افراد پول‌دار حتما افرادی قاچاقچی، نزول‌خور، ظالم و ستمگر هستند و با پایمال کردن حق دیگران به ثروت رسیدند. فردی که چنین تصوری دارد هرگز پولدار نمی‌شود و موانع ذهنی‌اش اجازه نخواهد داد از زندگی لذت ببرد و با پول شادی بیشتری به دست بیاورد.

همین شادی یک آرزوی بزرگ برای بسیاری از افراد روی کره زمین است. تمام تلاش و همت خود را به کار می‌گیرند تا شادتر باشند ولی موفق نمی‌شوند. تمام امکانات و توانایی‌ها برای شاد زیستن را دارند ولی باز به دلایل نامعلومی نمی‌توانند شاد باشند. البته، این دلایل برای خودشان نامعلوم است ولی برای روان‌شناسان و افرادی که با خواندن ذهن افراد سروکار دارند؛ کاملا مشخص است. فرض کنید این افراد روزی ۱۷ الی ۱۸ ساعت کار می‌کنند تا پول بیشتری به دست بیاورند و بعد با پول زیادی که دارند؛ شاد باشند ولی همین کار زیاد و سخت باعث می‌شود احساس شادی نکنند. مانع درونی این افراد این است که تصور می‌کنند با کار کمتر شادی به دست نمی‌آید یا با پول کمتر نمی‌توان شاد زیست.

شکستن موانع درونی

موانع درونی و روانی هیچ تفاوتی با موانع فیزیکی در دنیای بیرون ندارند. چون همانند یک سد مانع رشد و پیشرفت‌ هر فرآیند شخصی می‌شوند. هر چیزی که مانع از رشد و پیشرفت تو شود؛ روی عملکرد تو تاثیر گذاشته است و رسیدن به هدف را دشوار یا غیرممکن می‌کند. موانع درونی همیشه به موانع بیرونی تبدیل می‌شوند و عاملی برای یک سری ویژگی‌ها و عادت‌های بد دیگر خواهند شد.

موانع درونی همانند دیوارها و ساختمان‌های مستحکمی در ذهن تو هستند که اجازه آزاد شدن ایده‌ها و افکار مثبت، انرژی‌ها و قدرت‌های تو را نمی‌دهند. باید این دیوارها و ساختمان‌ها به طور کامل فرو بریزند و از بین بروند. اگر خلاقیت، نوآوری، قدرت ذهنی برای تصمیم‌گیری سریع و درست، تمرکز، اعتماد به نفس و عزت نفس می‌خواهی؛ باید این دیوارهای ذهنی را برداری و باورهایت را از زنجیرهایی که آزادی تو را می‌گیرند؛ رها کنی. باید بدون هیچ محدودیت، قید و بندی اجازه پرواز روح و ذهنت را بدهی و مدام در فکر امکان ندارد و نمی‌شود و نمی‌توان و درست نیست نباشی.

شکستن موانع درونی با

شکستن موانع درونی

خبر خوش این است که هیچ چیزی غیرممکن نیست جز اینکه خودت نخواهی یا تسلیم شوی. سلامت روحی و روانی تو ارتباط مستقیمی به افکار و سطح انگیزه‌های تو دارد. هیچ زمانی برای جنگیدن و تغییر کردن دیر نیست. زندگی یک نعمت بزرگ است و شما در هر لحظه از آن فرصت داری از خواب برخواسته و فرد جدیدی باشی.

پیش از اینکه سراغ شکستن موانع بروی؛ باید با ریشه‌های بروز چنین موانعی آشنا شوی. چیزی که ممکن است هرگز انتظارش را نداشته باشی و از نظر ذهنی برای شنیدنش آماده نباشی ولی ناگهان با آن روبرو شوی.

یک جاه‌طلبی ناکام، یک رابطه شکست خوره، یک غریزه گمشده، یک انتقام و انتقاد، عدم قدردانی، عدم داشتن یک دوست صمیمی و محرم رازها و هر چیزی دیگری در گذشته تو می‌تواند منشا بروز موانع درونی شود. همه این‌ها ذهن تو را مسموم کرده و باعث بروز خشم و عصبانیت، ترس و استرس، بدبینی و غم، افسردگی و ناتوانی ذهنی می‌شوند.

هیپنوتیزم چه بلایی سر موانع درونی می‌آورد؟

قدرت هیپنوتیزم می‌تواند این دیوارها، این موانع و این غل و زنجیرهای ذهنی و درونی تو را از بین ببرد. هیپنوتیزم با القاها و تکرار آن‌ها، با جایگزین کردن افکار مثبت به جای افکار منفی، با تزریق امید و خودباوری، پرورش اعتماد به نفس و ایمان آوردن به اینکه ارزش خودت از هر چیزی بالاتر است و لیاقت هر چیز خوبی در دنیا را داری؛ انسان دیگری از تو می‌سازد.

موانع ذهنی تو را جذب چیزهایی می‌کنند که نمی‌خواهی و در تضاد با خواسته‌های حقیقی و درونی تو هستند ولی هیپنوتیزم و هیپنوتیزم درمانی تو را به سوی چیزهایی جذب می‌کنند که از اعماق وجود نیاز داری و دنبالشان هستی. روش‌های علمی هیپنوتیزم و دگرهیپنوتیزمی می‌توانند به طور آرامی درونت را حفر کرده و به دلایل اصلی موانع ذهنیت برسند. اینکه چرا چنین سدهای محکمی در ذهن تو ساخته شده و مانعی بر سر پیشرفت تو هستند.

میزان قدرت هیپنوتیزم

قدرت هیپنوتیزم

با خودهیپنوتیزمی می‌توانی به جای فرار از مشکل و منبع بروز آن، با مشکل روبرو شده و آن را در ذهنت حل کنی. اگر نگران آینده هستی یا گذشته تلخی را با خودت حمل می‌کنی که به تو اجازه نمی‌دهد به آینده خوبی فکر کنی؛ وقتش رسیده با یک روش علمی و برای همیشه از شر این مانع خلاص شوی و آن را پاک کنی.

افراد موفق در حال زندگی می‌کنند و کاری به گذشته یا آینده ندارند. کاری که در حال درست است را انجام می‌دهند و تمرکز ذهنی‌شان را روی حال می‌گذارند. هیپنوتیزم هم سعی می‌کند افراد را ریلکس کرده و آزادی ذهنی به آن‌ها بدهد تا تصمیم‌های جدیدی بگیرند و سراغ راه‌حل‌های تازه‌ای بروند.

گاهی اوقات یک فرد سال‌ها است می‌خواهد برای خودش یک کسب‌وکار راه‌اندازی کند ولی موانع درونی همچون سدی جلوی او را گرفته و اجازه ندادند تصمیم‌ خود را عملی کند. چندین جلسه خودهیپنوتیزمی باعث می‌شود این فرد سریعا سراغ راه‌اندازی شرکت خودش برود و اتفاقا امید زیادی به موفقیت در کارش داشته باشد.

هیپنوتیزم ابزاری برای کنترل ذهن و افکار است و یکی از روش‌های شکستن موانع درونی هم خالی کردن ذهن از افکار مسموم و بازدارنده است.