اختلالات جنسی

اختلالات جنسی را می توان به نوعی یک ناتوانی جنسی در مقاربت جنسی موفق با شریک جنسی خود تعریف نمود. که از نظر کیفی یک اختلال با اختلال جنسی دیگر متفاوت است. برای مثال فردی که دارای زود انزالی جنسی است ممکن است قادر به مقاربت جنسی باشد. اما در به رضایت رساندن شریک جنسی خود ناتوان باشد. ولی کسی که به هر دلیلی در هنگام مقاربت در نعوظ جنسی (مردان) ناتوان است این ناتوانی جنسی با ناتوانی در به اوج لذت جنسی رساندن شریک جنسی خود بسیار متفاوت می باشد. بسیاری از مراجعین دارای مشکلاتی از قبیل بی میلی جنسی، زود انزالی، اختلال نعوظ، ناتوانی جنسی و ناتوانی در رسیدن به ارگاسم هستند.

انواع اختللات جنسی

اختلالات جنسی

انواع اختلالات جنسی

  • باید بدانید که استرس و اضطراب مداوم و نداشتن رابطه مناسب با همسر همواره از تاثیر گذارترین موضوعات در اختلالات جنسی است.
  • عدم توانایی در نعوظ، انزال زودرس، عدم رسیدن به ارگاسم در زنان، تاخیر یا عدم انزال در مردان، کمبود میل جنسی، ترس جنسی و… از دیگر مشکلات جنسی است. به عنوان مثال اختلال نعوظ(ED) می تواند یکی از دلسرد کننده ترین مشکلات جسمی باشد که یک مرد می تواند به آن مبتلا شود، عدم دستیابی به نعوظ و یا حفظ آن در حالی که نیاز جنسی هنوز برطرف نشده است، از نظر روانی ناامید کننده است و می تواند رابطه خوب با شریک جنسی فرد را دچار مشکل کند.
  • موضوع دیگری به نام اعتیاد به رابطه جنسی نیز وجود دارد که به اندازه نداشتن رابطه جنسی می تواند آزار دهنده باشد. گاهی یکی از زوج ها به قدری تمایل به رابطه جنسی دارد که همسرش را دلزده و خسته خواهد کرد.
  • انحراف جنسییک اختلال جنسی است که تمایلات جنسی فرد خارج از چارچوب رابطه جنسی طبیعی باشد. برای مثال تمایلات جنسی همجنس خواهانه، خود ارضایی، مازوخیسم جنسی یا خود آزاری جنسی، سادیسم جنسی یا دیگر آزاری جنسی، فتیشیزم یا شئ پرستی جنسی، حیوان خواهی یا زوفیلیا، کودک آزاری یا پدوفیلیا، مبدل پوشی یا ترنسوتیزم، خود نمایی جنسی یا اگزیبیشنیزم، چشم چرانی یا تماشاگری جنسی یا وویریسم  اسکوپوفیلیا و…

درمان مشکلات جنسی با هیپنوتراپی

بسیاری از افرادی که به کلینیک ها برای درمان مشکلات جنسی خود مراجعه می کنند، بیشتر به دنبال درمان های عملی و دارویی هستند و از تاثیر مشاوره و مسائل روانشناختی بر روی مسائل جنسی بی اطلاع اند. در حالی که روش های روانشناسی و مشاوره از جمله هیپنوتراپی تاثیر بسزایی در بهبود روابط جنسی با هیپنوتیزم افراد دارد.

درمان مشکلات جنسی ناشی از استرس و اضطراب

برای درمان این نوع مشکلات جنسی به درمان های عملی و دارویی هیچ نیازی نیست و تنها فرد نیاز دارد که استرس و اضطراب را در خود از بین ببرد و ایجاد آرامش کند. همچنین روابط روزانه خود با همسر و میزان صمیمیت جنسی را بهبود بخشد. از آنجایی که بسیاری از مشکلات روانشناختی نظیر استرس و اضطراب و برخی مشکلات احساسی در ناخودآگاه فرد شکل می گیرد، بنابراین لازم است که ناخودآگاه درمان شود. بهترین و ساده ترین روش برای برقراری ارتباط با ناخودآگاه بیمار هیپنوتیزم است. بهبود روابط جنسی با هیپنوتیزم تنها یکی از کاربرد های آن است.

درمان اختلالات جنسی زناشویی

هیپنوتیزم و خود هیپنوتیزم به طرق مختلف با القاء تلقینات مستقیم، تصویرسازی ذهنی و نیز همراه با شناخت درمانی و درمان های رفتاری، نقش موثر و مهمی در درمان اختلالات جنسی زناشویی از جنبه های گوناگون دارد. عدم توانایی های جنسی از جمله اختلالات جنسی هستند که به درمان های هیپنوتیزمی پاسخ قابل توجهی می دهند.

درمان انحرفات جنسی

انحرافات جنسی

درمان اعتیاد به رابطه جنسی

هیپنوتیزم در این موارد نیز کمک کننده و پاسخگو خواهد بود و می تواند درمانی برای میل جنسی بیش از حد شما و کاهش میل جنسی باشد.

درمان انحرافات جنسی

تمامی اختلالاتی که منشاء روانی دارند بوسیله هیپنوتیزم یا هیپنوتراپی و مشاوره روانشناسی و روان درمانی قابل درمان می باشند. انحرافات جنسی مانند تمایلات همجنس گرایانه، وسواس جنسی، فتیشیزم جنسی، مازوخیسم جنسی، سادیسم  جنسی و غیره  که منشاء  روانی دارند با  هیپنوتراپی قابل درمان هستند.

روش درمان هیپنوتیزمی در اختلالات جنسی

چگونگی استفاده از هیپنوتیزم و خود هیپنوتیزم برای حل برداشت های بیمارگونه در مورد ارتباط جنسی، کاهش اضطراب جنسی، افزایش اعتماد به نفس و اطمینان به توانایی جنسی خود، تلقین مستقیم جهت رفع ناتوانایی ها و نیز به عنوان یک روش تشخیصی جهت یافتن علل بروز این مشکلات شرح داده می شود.

در روش درمانی هیپنوتیزمی اختلالات جنسی، شرایط امنی به وجود می ‌آید تا فرد بتواند با تعارضات و یا مشکلات خود که بعضا ریشه در کودکی ‌اش دارند، با خیال آسوده روبرو شود و از این طریق به رفع نواقص اکتشافی او پرداخت که خود منجر به بهبود عملکرد جنسی فرد هم می‌شود. شاید اختلال جنسی شخص، به دلیل خستگی مفرط و تنش ‌های جسمی و روحی باشد. ذهن و بدن انسان رابطۀ متقابلی دارند که به هم خوردن تعادل در سیستم هر کدام، سلامت و عملکرد دیگری را تحت تأثیر می‌گذارد.

هیپنوتیزم درمانی، این موارد را تشخیص می ‌دهد و در آخر با اصول و تلقینات خاص حل می‌ کند. شیوه خود- هیپنوتیزم درمانی هم در خلال درمان به شخص آموزش داده می‌ شود تا بتواند خودش پس از این با برنامه‌ ریزی ذهن خویش از بروز موارد و اختلالات دیگر هم پیشگیری کند.

بهبود رابطه جنسی با هیپنوتیزم

درمان تمام مشکلات جنسی با هیپنوتیزم

درمان تمام مشکلات جنسی با هیپنوتیزم

گفتنی است که بهبود روابط جنسی با هیپنوتیزم موضوعی ثابت شده و آزمایش شده است و می تواند بسیار سریع و آسان مفید تر از ده ها جلسه مشاوره باشد. اما هیچ گاه نمی تواند درمانی برای تمام مشکلات روحی و روانی از جمله مشکلات جنسی باشد. بهتر است ابتدا جسمی یا روحی بودن مشکل شما تشخیص داده شود و سپس درمان مناسب با آن برای شما تجویز گردد.